Czy nasi zmarli są w niebie?

Redaktor | 27 sty 13:04 Kiedy ktoś umiera, często zdarza się słyszeć, z ust jego najbliższych, a nawet z ust księży na kazaniach pogrzebowych, że ta osoba jest już w niebie, że już nie cierpi. Niestety, tak możemy powiedzieć tylko o osobach kanonizowanych, czyli ogłoszonych świętymi.

Mnóstwo Kainów jest pośród nas [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 20 sty 10:08 Przerażający mord, którego dopuścił się w Gdańsku znany wszystkim sprawca, na oczach zebranej publiczności, w świetle reflektorów i przed kamerami rejestrującej koncert telewizji, wstrząsnął Polską. Ten wstrząs jest naturalny, zrozumiały i oczywisty. Śmierć jest czymś co przejmuje człowieka do głębi, bo choć każdego ona czeka, każdy jednak jeśli nie odsuwa myśli o...

Z papieżem bydgoszczanie spotkają się w Panamie

Redaktor | 14 sty 11:11 „Z Kujaw do Panamy” to hasło, które towarzyszy młodym z regionu w drodze na 34. Światowe Dni Młodzieży. Uczestnicy wyruszają 14 stycznia specjalnymi lotami czarterowymi polskiego LOT-u.

Ten jest mój Syn umiłowany [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 13 sty 10:21 Tego dnia, 13 stycznia, kiedy upływa oktawa, czyli osiem dni od wielkiego święta Objawienia Pańskiego. Kościół tradycyjnie zwraca szczególną uwagę na wydarzenie chrztu naszego Pana w Jordanie. Od razu zwróćmy uwagę, że po reformie liturgicznej święto chrztu Pańskiego przeniesione zostało na niedzielę poprzedzającą ten dzień. W tym roku tak się szczęśliwie składa, że...

Tysiące bydgoszczan w Orszaku Trzech Króli [ZDJĘCIA]

Redaktor | 6 sty 19:23 „Nasze życie rozgrywa się pomiędzy ciemnością a światłością” – mówił podczas Mszy św. w uroczystość Objawienia Pańskiego w bydgoskim kościele w kościele św. Andrzeja Boboli na rozpoczęcie VI Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli bp Jan Tyrawa.

Prawdziwy Bóg uwiarygadnia swoje przyjście [NIEDZIELA]

Redaktor | 6 sty 12:21 Nazwa dzisiejszego święta – „Objawienie Pańskie” wydawać się nam może albo nieco tajemnicza, albo – jeśli się bliżej nad nią zastanawiamy – przesadzona. Może nawet skłonni jesteśmy traktować ją jako pewne nadużycie.

Wybitni wokaliści na „Betlejem w Bydgoszczy”

Redaktor | 2 sty 14:21 Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska i inni artyści wystąpią podczas tegorocznego koncertu „Betlejem w Bydgoszczy”. Sprzedaż biletów na wydarzenie jeszcze trwa.

Maryja zawsze opiekowała się Polską, a my to upamiętnialiśmy

Redaktor | 2 sty 11:38 Interwencjom Matki Bożej w polską historię oraz ich przedstawieniom w sztuce poświęcona była prelekcja dr. Mateusza Solińskiego. Przed świętami (20 grudnia) wygłosił w Galerii Autorskiej odczyt pt. „Patronka Niepodległości. Matka Boża w polskim malarstwie patriotycznym na przestrzeni wieków”.

Rodzina ma swoje prawa [NIEDZIELA]

Redaktor | 30 gru 10:09 Zasady, które były uznawane od zarania ludzkości jako prawa wymagające przestrzegania, były zawsze dwojakiego rodzaju. Jedne istniały odwiecznie i choć czasem bywały łamane, to jednak rzadko były teoretycznie kwestionowane. Istnieją też w społeczeństwie normy nie mające znaczenia moralnego, a jedynie porządkowe.

„Rzymska” wigilia co roku przyciąga w Lwowie

Redaktor | 27 gru 14:01 Rzymskokatolicka parafia św. Jana Pawła II we Lwowie tradycyjnie zorganizowała dostepną dla wszystkich wigilię. Boże Narodzenie wspólnie świętowali katolicy różnych obrządków i narodowości.

Święto ludzkiej godności [NIEDZIELA]

Redaktor | 23 gru 16:38 Zbliża się Boże Narodzenie. Już ulice i domy rozświetliły się niezliczonymi lampkami. Już choinki stoją na ulicach miast, a dzieci ubierają je w domach.