Raduj się! [Maksymilian Powęski]

Redaktor | 31 mar 18:21 Zawsze i niezmiennie w czwartą niedzielę Wielkiego Postu przypomina mi się komentarz znakomitego solesmeńskiego opata Prospera Guerangera.

Młodzi chcą być święci. Droga krzyżowa ulicami miasta

mk | 29 mar 10:23 Wielki Post to najlepszy czas, by poważnie zapragnąć świętości – mówią organizatorzy młodzieżowej drogi krzyżowej, która w sobotę (30 marca) przejdzie ulicami Bydgoszczy. Początek o godz. 19.30 na placu przed katedrą.

Wszyscy podobnie zginiecie...

Redaktor | 24 mar 10:16 Czytana dziś w trzecią niedzielę Wielkiego Postu Ewangelia zreformowanej liturgii (Łk 13, 1-9), składa się z dwóch krótkich przypowieści.

Biskup poprowadzi rekolekcje dla studentów

Redaktor | 23 mar 10:28 Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” zaprasza na rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. biskup Jacek Kiciński z Wrocławia. Potrwają od niedzieli do środy (24-27 marca) w kaplicy parafii pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników.

Obrzydliwość spustoszenia

Redaktor | 17 mar 16:47 Wojna cywilizacyjna przybiera coraz ostrzejszy charakter. Prezydent Warszawy, a jeszcze bardziej jego zastępca, już nie ukrywają, że ich celem jest „oswojenie społeczeństwa” z homoseksualizmem i innymi budzącymi wstręt, ostentacyjnymi wykroczeniami przeciw przykazaniu Bożemu, nakazującemu utrzymanie czystości we współżyciu małżeńskim. Ich sprzymierzeńcy u nas w Bydgoszczy...

Panie, abym przejrzał [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 3 mar 14:15 Czytelnicy tej rubryki być może pamiętają, że lubię czasem sięgać do dawnego cyklu czytań mszalnych, w których ewangelie i lekcje rozłożone były na jeden rok a nie na trzy. Powodów dla których warto to czynić jest wiele. Jeden z nich jest taki, że do tego układu perykop, przez dwa tysiąclecia powstała ogromna biblioteka różnorakich, często bezcennych, komentarzy, z których...