Religia 20 lis 14:24 | Zofia Płachta

W każdy wtorek o godzinie 19.00 w parafii MB Fatimskiej bydgoscy studenci z Duszpasterstwa Akademickiego Źródło spotykają się, żeby dzielić się swoimi doświadczeniami, integrować się i wspólnie odkrywać wiarę.

Źródło to wspólnota założona z inicjatywy studentów. Jako Duszpasterstwo Akademickie funkcjonuje od tego roku akademickiego, ale swój początek miała już podczas wielkopostnych rekolekcji. Chętnych do budowania wspólnoty studentów prowadzi ksiądz Łukasz Boruch, wikariusz parafii Matki Bożej Fatimskiej, przy której powstało Źródło.

Chcemy przyciągnąć studentów, którzy szukają czegoś więcej – mówi ksiądz Boruch – zaczynamy zawsze krótką adoracją, potem jest wspólna kolacja i wieczorki tematyczne. Każde spotkanie w miesiącu Duszpasterstwo spędza w inny sposób. W pierwsze wtorki miesiąca studenci oglądają film i dyskutują na jego temat. Drugi tydzień to czas na pochylenie się nad adhortacją „Christus Vivit”, napisaną przez ojca świętego do młodych po Synodzie młodzieży. Trzeci wtorek wspólnota przeznacza na wykład, a podczas ostatniego spotkania w miesiącu na młodych czeka medytacja oparta na metodzie ignacjańskiej oraz integracja.

Facebook DA Źródło

Ksiądz Łukasz Boruch udziela się na wielu płaszczyznach ewangelizacji. Jednym z owoców jego pracy duszpasterskiej jest seria „Kazania w biegu”, czyli ukazujące się codziennie na platformie YouTube filmiki z krótkimi kazaniami. We wspólnocie akademickiej może poszczycić się dobrym kontaktem z uczestnikami. – Ksiądz Łukasz przyciąga do siebie ludzi – mówi jeden ze studentów. – Można z nim pogadać o wszystkim i nie trzeba bać się swoich szczerych uczuć.

Facebook DA Źródło

Sama wspólnota, chociaż funkcjonuje od niedawna, gromadzi coraz większe grono zainteresowanych. – W Duszpasterstwie poznałem świetne osoby, które przez swój przykład dają mi nadzieję i pokazują, że można być szczęśliwym, żyjąc w bliskości z Bogiem – mówi Łukasz, którego do przyjścia na spotkania zachęcił kolega. – Czasami możemy sobie nie zdawać sprawy, że to, czego nam brakuje, żeby być jeszcze bardziej zaangażowanym w życie Kościoła, to włączenie się we wspólnotę. A Duszpasterstwo jest właśnie taką spokojną przystanią, do której warto dobić – podkreśla.

DA Źródło zaprasza na swoją stronę na portalu Facebook, na której można obejrzeć zdjęcia z poprzednich spotkań i dowiedzieć się o planach na następne tygodnie:

https://www.facebook.com/Duszpasterstwo-Akademickie-%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o-109421070470877