Religia 5 cze 11:47 | Redaktor
Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami miasta

fot. Anna Kopeć, archiwum

W niedzielę (9 czerwca) odbędzie się ósma edycja Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Tym razem hasło pochodu brzmi „wiara + nadzieja + miłość = rodzina”.

„Tegoroczne hasło ma zwrócić uwagę na wartość wiary, nadziei i miłości w budowaniu rodziny i w życiu każdego człowieka” – tłumaczą organizatorzy. 

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę (9 czerwca) Mszą św. o godz. 12.30 w katedrze bydgoskiej. Podczas Mszy będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

Marsz wyruszy o godz. 14.00 z ul. Farnej, przejdzie ulicami: Malczewskiego, Mostową, Focha, Gdańską, Al. Mickiewicza, al. Ossolińskich, Szymanowskiego do Bazyliki św. Wincentego á Paulo. Na zakończeniu pochodu odbędzie się piknik rodzinny na terenach wokół bazyliki.

W związku z marszem odbył się konkurs plastyczny „Miłość siłą Rodziny” zorganizowany przez Diakonię Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie diecezji bydgoskiej, adresowany do uczniów przedszkoli i szkół. Wszystkie prace zostały umieszczone na stronie www.bydgoskimarszdlazycia.siler.pl, gdzie trwa głosowanie internetowe, które zdecyduje o przyznaniu nagrody publiczności. Ogłoszenie wyników konkursu połączone z licytacją zwycięskich prac nastąpi na scenie pikniku rodzinnego, po zakończeniu marszu, około godz. 15.15.

Celem pochodu jest podkreślenie wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci. Organizatorami są wspólnoty katolickie oraz Fundacja Światło-Życie, ośrodek w Bydgoszczy.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor