Religia 7 gru 2019 | Redaktor
Męski różaniec przeszedł ulicami Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W sobotę (7 grudnia) po raz pierwszy odbył się Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy. Modlitewny pochód zorganizowała wspólnota Wojowników Maryi, do których przyłączyli się też inni mężczyźni.

Różaniec został zaplanowany na wigilię święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochód wyruszył spod sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Wyżynach, skąd przeszedł do parafii św. Jadwigi Królowej. Stamtąd wyruszył kolejno do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na Stary Rynek, gdzie odmówiona została ostatnia część różańca. Wydarzenie zakończyło się koronką do Bożego Miłosierdzia w katedrze.

fot. Anna Kopeć

Organizatorem różańca była męska wspólnota Wojowników Maryi, która w Bydgoszczy działa właśnie przy parafii MB Fatimskiej. - Walczymy ze swoimi słabościami, nie wojujemy z ludźmi, bo mamy być apostołami miłości i do tego zapraszać - mówił w rozmowie z  „Tygodnikiem” lider wspólnoty Przemysław Pytliński. Tłumaczył, że modlitwa na ulicach to wyraz miłości do Maryi. - Być może różaniec poruszy też jakieś męskie serca, że to nie wstyd, pokazać się na ulicy z różańcem w dłoni - dodał.

Więcej o wspólnocie Wojowników Maryi czytaj: To nie wstyd pokazać się na ulicy z różańcem w dłoni [ROZMOWA]

Męski Różaniec odbywa się już w wielu miastach w Polsce, w Bydgoszczy 7 grudnia miał swoją inaugurację.

fot. Anna Kopeć

Specjalnie na to wydarzenie z Pompejów został przywieziony duży drewniany różaniec, który odbył swego rodzaju „pielgrzymkę”: w święto Matki Bożej Różańcowej z Pompejów został przyłożony do tamtejszego obrazu, który raz w roku, 13 listopada, jest wyciągany z ramy, aby wierni mogli go ucałować. Został też przewieziony do Serracaprioli do grobu o. Matteo z Agnone, do San Giovanni Rotondo (miejsce zamieszkania św. o. Pio), Manoppello (gdzie przechowywana jest tkanina z odbitą twarzą Jezusa - „chusta Weroniki”) oraz Loretto - miejsca kultu maryjnego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor