Religia 17 sty 2019 | Redaktor
Pielgrzymi z Bydgoszczy gorąco przywitani w Panamie

4don4lord/Facebook

– 15 stycznia po ponad 26 godzinach podróży dotarliśmy do domów, gdzie śpimy – napisali na Facebooku kilka godzin temu uczestnicy Światowych Dni Młodzieży z diecezji bydgoskiej.

Z Warszawy polecieli do Panam City, skąd udali się do Santa Maria – Salamanca/El Rincon/Los Calanos.

4don4lord/Facebook

To właśnie Santa Maria w diecezji Chitré będzie gościć pielgrzymów z diecezji bydgoskiej przez pierwszy tydzień, podczas tzw. młodzieżowych „dni w diecezjach”. – To nasze serce, miejsce spotkań, gdzie mieszka i dowodzi wszystkim ksiądz proboszcz – tłumaczą pielgrzymi. – To tu w iście królewskim stylu zostaliśmy przywitani przez miejscowych. I pomimo zmęczenia, jakie nam towarzyszyło, nie zabrakło nam radości i chęci do wspólnej zabawy – piszą.

4don4lord/Facebook

Nie zabrakło też modlitwy. – Wieczorem był czas na Mszę świętą w Santa Maria, by podziękować za drogę i wspaniałe przyjęcie – dodają.

4don4lord/Facebook

Tegoroczne ŚDM odbywają się pod hasłem „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1, 38). W dniach 23–27 stycznia do Panamy przybędzie papież Franciszek, by wspólnie świętować z młodymi z całego świata.  

Delegacja diecezji bydgoskiej liczy 23 osoby z Bydgoszczy, Brzozy, Łabiszyna, Osielska, Zabartowa oraz Złotowa. – Wszyscy przez cały miniony rok duchowo przygotowywali się do tego szczególnego wydarzenia, uczestnicząc w cyklicznych spotkaniach pod nazwą „Czas na Panamę” – mówił przed wylotem ks. Piotr Wachowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Pielgrzymkę młodych można śledzić na facebook.com/4don4lord

Ci, którzy żałują, że nie ma ich w Panamie, do 20 stycznia mogą jeszcze zarejestrować się na wydarzenie „Piaski Panamy”, które odbędzie się przy sanktuarium na bydgoskich Piaskach. Więcej czytaj tutaj

 

źródło: facebook.com/4don4lord, diecezja.bydgoszcz.pl, oprac. mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor