Religia 14 sty 2019 | Redaktor
Z papieżem bydgoszczanie spotkają się w Panamie

fot. Marcin Jarzembowski/diecezja.bydgoszcz.p, 4don4lord - Facebook

„Z Kujaw do Panamy” to hasło, które towarzyszy młodym z regionu w drodze na 34. Światowe Dni Młodzieży. Uczestnicy wyruszają 14 stycznia specjalnymi lotami czarterowymi polskiego LOT-u.

Tegoroczne ŚDM odbędą się pod hasłem „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1, 38). W dniach 23-27 stycznia do Panamy przybędzie papież Franciszek, by wspólnie świętować z młodymi z całego świata.  

Ze wsparciem marszałka

– Hasło „Z Kujaw do Panamy” to promocja naszego regionu, kultury i tradycji na odległych ziemiach Ameryki Łacińskiej, które wspólnie wypracowaliśmy wraz z marszałkiem Piotrem Całbeckim, naszym ambasadorem – tłumaczą organizatorzy wyjazdu z DA „Martyria”. – Młodzi z ziemi diecezji toruńskiej, włocławskiej, gnieźnieńskiej, płockiej i bydgoskiej udają się pod tym szyldem, by tam dzielić się naszym wspólnym dobrem – dodają. Łącznie z tych diecezji w podróż wybiera się 69 osób.

W piątek 11 stycznia pielgrzymi spotkali się marszałkiem, który życzył im dobrej drogi i dobrze przeżytego czasu. – Byście nigdy nie zapomnieli tej fantastycznej przygody, która stoi przed wami otworem – mówił.

23 uczestników z Bydgoszczy i okolic

Natomiast w niedzielę 13 stycznia młodzi z diecezji bydgoskiej w Wyższym Seminarium Duchownym uczestniczyli we Mszy św., po której spotkali się z biskupem Janem Tyrawą. – Trzeba powiedzieć, że młodzież nigdy papieża nie zawiodła – mówił. – Miejsce, do którego wyruszacie, tamtejsi ludzie potrzebują również waszego świadectwa.

Delegacja diecezji bydgoskiej liczy 23 osoby z Bydgoszczy, Brzozy, Łabiszyna, Osielska, Zabartowa oraz Złotowa. – Wszyscy przez cały miniony rok, po dokonaniu formalności rejestracyjnych, duchowo przygotowywali się do tego szczególnego wydarzenia, uczestnicząc w cyklicznych spotkaniach pod nazwą „Czas na Panamę” – powiedział ks. Piotr Wachowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Przez pierwszy tydzień, podczas tzw. „Dni w Diecezjach”, pielgrzymów z diecezji bydgoskiej gościć będzie wspólnota w Santa Maria w diecezji Chitré.

Ich pielgrzymkę można codziennie śledzić na facebook.com/4don4lord

Ci, którzy nie zdecydowali się na lot, do 20 stycznia mogą zarejestrować się na wydarzenie „Piaski Panamy”, które odbędzie się przy sanktuarium na bydgoskich Piaskach. Więcej czytaj tutaj

Źródło: DA Martyria, diecezja.bydgoszcz.pl

oprac. mk

 

materiały nadesłane

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor