Prezydent Tartak [SERIAL PRZEDWYBORCZY]

Redaktor | 12 kwi 2018 Rafała Bruskiego namaścił przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Posła Tomasza Latosa wywołał do kandydowania redaktor „Wyborczej” Remigiusz Jaskot. Właściciel tartaku Krzysztof Pietrzak sam się zgłosił. Serial przedwyborczy rozkręca się.

Tomasz Latos prezydentem Bydgoszczy [PRZEGLĄD Z PRASY]

Redaktor | 8 kwi 2018 W Miasteczku Bydgoszczu obserwujemy próby rozkręcenia wyborczego wzmożenia. Najpierw przewodniczący PO Grzegorz Schetyna namaścił Rafałka (Bruskiego Rafała, prezydenta – przy. red.) jako kandydata jedynej słusznej partii obywatelskiej, a dziś w wolną od handlu niedzielę (8 kwietnia) dziennikarz Remigiusz Jaskot z jedynie słusznej gazety „Wyborczej” namaszcza posła Tomasza...

„Park and Ride” po bydgosku, czyli ciemny lud to kupi? [SATYRA]

Redaktor | 5 kwi 2018 Ideą budowy miejsc postojowych typu „P&R” jest ograniczenie ruchu aut w centrum miast i zachęta do korzystania z komunikacji publicznej (tramwajów, trolejbusów, autobusów, rowerów miejskich itp.). W Bydgoszczy kluczowym ogniwem systemu będzie… wielopoziomowy parking w centrum miasta.

BociaNowe na Bocianowie. Nowe lotnisko w Bydgoszczy

Redaktor | 1 kwi 2018 Bydgoszcz straciła cierpliwość do współpracy z Toruniem. Samoloty będą lądować na Bocianowie – oświadczył ratusz. Nowy pas startowy i terminal powstaną między ulicami Pomorską, Rycerską i Świecką.

Upadek metropolii… piórem Kowalskiego [SATYRA]

Redaktor | 12 mar 2018 „Nie ma w bezpośrednim kierownictwie Urzędu Wojewódzkiego nikogo z bydgoszczan i nie zakryją tego populistyczne zaklęcia słoików z Koronowa, Chełmna czy Wąbrzeźna” – napisał w felietonie Marcin Kowalski w serwisie metropoliabydgoska.pl i tym samym podważył sens istnienia… metropolii.

Radosław PO zbaw [SATYRA]

Redaktor | 25 lut 2018 Satyra satyrą. Złośliwość złośliwością. Ale zestawić wizerunek w ząbek czesanego Radosława Sikorskiego ze słowem „kanalie”, to tego nawet Robert Górski, ani inne mru mru, by nie wymyśliło.

Klęska Bruskiego [SATYRA]

Redaktor | 20 lut 2018 I stało się! Rafał Bruski poległ w wyborach na „Bydgoszczanina Roku”. Dobre serce, jakie czasami okazujemy, każe nam wspierać przegranych, zanućmy więc zapomnianą już trochę przyśpiewkę sympatyków piłkarskiej reprezentacji Polski: „Nic się nie stało! Rafale! Nic się nie stało”.

Nowa siedziba NFZ otwarta [PRZEGLĄD MEDIÓW]

Redaktor | 19 lut 2018 Dziś (19 lutego) uroczyście otwarto, działającą od końca listopada 2017 roku, nową siedzibę Narodowego Funduszu Zdrowia przy ul. Łomżyńskiej 33. Tak relacjonowały to wydarzenie bydgoskie media.

Ratuszowa gazeta w Bydgoszczy [TYLKO U NAS]

Redaktor | 5 lut 2018 Bydgoski ratusz wyemituje w tym roku 11 wydań 12-stronicowej gazety. W sumie cały nakład ma wynieść prawie półtora miliona egzemplarzy. Właśnie ogłoszono przetarg na druk periodyku.

Ktoś podłożył świnię prezydentowi Bruskiemu [SATYRA]

Redaktor | 1 lut 2018 Po ludzku żal nam jest prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Wszyscy dookoła w ratuszu prześcigają się, żeby podtrzymywać w nim poczucie wielkiej wartości. Media głaszczą wywiadami i pozwalają pleść trzy po trzy nawet na antenie ogólnopolskiego radia. Co rusz ktoś stwierdza, że prezydent nie ma z kim przegrać.