Siatkówka 15 mar 2019 | Redaktor
A Bydgoszcz się bawi - Chemik wygrał w Będzinie

Trener Jakub Bednaruk miał w Będzinie powody do zadowloenia. Czy zostanie w Bydgoszczy na nowy sezon?/fot. Anna Kopeć

Komentator telewizji Polsat Sport trafnie podsumował wydarzenia na parkiecie w trzecim secie meczu w Będzinie, gdy siatkarze Chemika gromili gospodarzy już 12:2. Ostatecznie bydgoszczanie wygrali mecz 3:1.

W drugim secie sitakrze Chemika zaliczyli jednak wpadkę. Najsłabszy w lidze MKS Będzin potrafił bowiem wyrwać seta i wygrał 25:23. W pozostałych partiach bydgoszczanie dominowali na parkiecie i wygrali pewnie, zdobywając trzy punkty.

Dzieki temu zwycięstwu Chemik przeskoczył w tabeli Cuprum Lubin, który sensacyjnie pokonał Asseco Resovię i pozbawił rzeszowian marzeń o pierwszej szóstce.

Bydgoszczanom pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz w rundzie zasadniczej z Onico w Warszawie w środę (20 marca) o godz. 20:30. Zespół ze stolicy, trenowany kiedyś przez szkoleniowca Chemika Jakuba Bednaruka, jest wiceliderem PlusLigi.

MKS Będzin - Chemik Bydgoszcz 1:3 (22:25, 25:23,18:25, 20:25)