Siatkówka 11 kwi 2018 | Redaktor
Artego w półfinale mistrzostw Polski [AKTUALIZACJA]

Koszykarki Artego Bydgoszcz wygrały 64:58 piąty mecz ćwierćfinałowy z Basket 90 Gdynia. W sobotę i niedzielę pierwsze spotkania półfinałowe ze Ślęzą Wrocław.

Po czterech spotkaniach ćwierćfinałowych w rywalizacji było 2:2.  A gra się do trzech zwycięstw.

Pierwszą kwartę wygrały bydgoszczanki 15:14. W grze obu zespołów duża nerwowość, ale koszykarki Artego były pewniejsze pod koszem w środkowej części tej partii gry. Początek należał do gdynianek.

Do przerwy remis 37:37. A już się wydawało, że bydgoszczanki opanowały sytuację. Na początku drugiej kwarty zdobyły kilkupunktową przewagę. Gdyniaki szybko złapały pięć fauli, gdy tymczasem koszykarki Artego miały długo czyste konto przewinień. Końcówka jednak należała do Basketu 90.

Po trzech kwartach 52:41. Zawodniczki Artego były zdecydowanie lepsze w tej części gry.

Gdynianki próbowały gonić i nawet w ostatnich chwilach zmniejszyły przewagę Artego do trzech punktów. Nie starczyło im jednak, ani koncentracji, ani dokładności, aby dogonić bydgoszczanki.

Ostatecznie drużyna Artego pokonała rywalki 64:58 i w ćwierćfinale mistrzostw Polski 3:2.

W sobotę (14 kwietnia) i niedzielę (15 kwietnia) pierwsze mecze półfinałowe ze Ślęzą Wrocław, która wyeliminowała Energę Toruń.