Siatkówka 3 kwi 2018 | Redaktor
Koszykarki Artego przegrały z Basketem Gdynia [ZDJĘCIA]

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym o mistrzostwo Polski koszykarki Artego Bydgoszcz przegrały we własnej hali z Basket 90 Gdynia 67:72.

Bydgoszczanki dominowały w pierwszej kwarcie wygrywając 25:14. W drugiej role się odwróciły i to gdynianki były znacznie lepsze. Artego przegrało tę część aż 8:22. W trzeciej kwarcie znowu koszykarki z Bydgoszczy przejęły  inicjatywę i prowadziły 52:49.  Niestety, ostatnią odsłonę przegrały ośmioma punktami i w efekcie 67:72

Trener Tomasz Herkt podkreślał rano w programie telewizyjnym, że gdynianki mimo ósmej lokaty w lidze tworzą bardzo dobrą drużynę i będą godnym rywalem dla zespołu, który zajął pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym.

W środę (4 kwietnia) drugi pojedynek ćwierćfinałowy w Artego Arenie również o godz. 18:00. W play off gra się do trzech zwycięstw.