Siatkówka 5 kwi 2019 | Redaktor
Siatkarze Chemika porażką pożegnali się z ligą i trenerem

Drugi mecz o 11. miejsce PlusLidze i druga porażka. Sitakarze Chemika w Lubinie ugrali tylko seta.

Od styczniowej rywalizacji z Cuprum Lubin we własnej hali rozpoczęła się czarna seria bydgoskich siatkarzy. Wtedy to, prowadząc 2:0, przegrali trzy kolejne sety. Sytuacja w tabeli skazała ich na rywalizację o 11. miejsce z... Cuprum Lubin.

Mecz w Bydgoszczy przegrali 2:3. W piatek (5 kwietnia) ulegli rywalom ponownie, tym razem 1:3. W decydującym secie czwartym dostali lanie 14:25.

Miasto Bydgoszcz wpompowało w siatkówkę setki tysięcy złotych, mimo że wcześniej sprywatyzowało sportową spółkę. Teraz znowu wzięło na barki podatników losy tego sportu w mieście. Czy skórka warta jest wyprawki? O tym dowiemy się w przyszłym sezonie. Teraz zaczniea się budowa nowego zespołu pod wodzą nowego trenera.

Cuprum Lubin-Chemik Bydgoszcz 3:1 (25:20, 26:28, 25:23, 25:14)