Siatkówka 2 gru 2018 | Redaktor

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał zespół Grot Budowlani Łódź 3:1. To czwarta z rzędu wygrana bydgoszczanek w lidze.

Wyżej notowane łodzianki rozegrały do niedzieli pięć meczów w lidze i wszystkie wygrały. Gospodynie były zatem faworytem spotkania z bydgoszczankami. Ale Pałac jest na fali. I dziewczyny udowodniły na parkiecie, że są coraz lepszym zespołem. W pierwszym secie potrafiły dogonić rywalki i rozstrzygnąć końcówkę na swoją korzyść 26:24.

W drugiej partii jednak dały się zepchnąć do defensywy i ostatecznie Budowalne gładko wygrały do 16.

Kolejne sety o istna huśtawka nastrojów.  Od stanu 6:6 w trzecim secie bydgoszczanki zdobyły kolejno aż siedem punktów, aby później oddać inicjatywę gospodyniom, które z kolei zaliczyły serię dziewięciu oczek z rzędu. Trener Piotr Matela potrafił jednak zmotywować zespół. Końcówka znowu należała do bydgoszczanek, które wygrały 25:23.

W czwartym secie zwrotów akcji było jeszcze więcej. Siatkarki Pałacu rozpoczęły imponująco, prowadząc już 6:1. Ale potem dały się dogonić i na tablicy wyników widniał remis 9:9. Kolejny zryw bydgoszczanek zaowocował przewagą 19:14. I znowu łodzianki dogoniły rywalki, jednak zabrakło im sił, aby prześcignąć bydgoską drużynę. Ostatecznie Pałac wygrał tę partię 25:23, cały mecz 3:1 i umocnił się w czołówce tabeli.