Piłka Nożna 15 paź 2017 | Redaktor
Chemik i Polonia wygrywają w 11 kolejce IV ligi

Pojedynek derbowy Chemik - Polonia / materiały nadesłane

Chemik Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Naprzód Jabłonowo Pomorskie 4:0 i utrzymał fotel lidera. Polonia Bydgoszcz wygrała na własnym stadionie z Notecianką Pakość 2:1.

Bydgoskie drużyny nadają ton rozgrywkom w kujawsko-pomorskiej IV lidze. W ten weekend zdobyły komplet punktów.

W sobotę siódme zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Polonii. Podopieczni Włodzimierza Koreckiego pokonali 2:1 Notecinkę Pakość. Poloniści prowadzenie objęli w 16. minucie po strzale głową Adama Kardasza. W 34. minucie Tomasz Sarnowski wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Rafale Kubackim. Goście odpowiedzieli w drugiej połowie, kontaktowego gola w 56. minucie strzelił Bartłomiej Delekta. Więcej goli na stadionie przy ul. Sportowej już nie padło i Polonia zainkasowała 3 punkty. Po 11 kolejkach ma na swoim koncie 22 oczka i zajmuje trzecie miejsce w tabeli, do lidera – Chemika Bydgoszcz – traci jednak aż 11 oczek.

Podopieczni Piotra Gruszki są w tym sezonie niepokonani. Chemik w 11 kolejce odniósł 11 zwycięstwo. W niedzielę pokonali w Jabłonowie Pomorskim miejscowy Naprzód 4:0. Wynik w 13. minucie otworzył Dawid Janicki. W 31. minucie dołożył druga bramkę, a minucie później na 3:0 strzelił Radosław Mik. W drugiej połowie (w 61.minucie) wynik spotkania na 4:0 ustalił Szymon Maziarz.

W przyszłą sobotę o godz. 14 na stadionie przy ul. Glinki, Chemik rozegra arcyważny mecz z Kujawianką Izbica Kujawska. Goście w tym sezonie jeszcze nie przegrali meczu i tylko raz oddali punkty rywalom. Zajmują drugie miejsce w tabeli i tracą do chemików raptem dwa punkty. Stawką spotkania będzie fotel lidera IV ligi. Polonia Bydgoszcz w następnej kolejce zmierzy się na własnym stadionie ze Startem Warlubie.