Pozostałe 5 mar 2017 | Redaktor
„Iga pobiegła jak Irena Szewińska”. Iga Baumgart ze złotem HME 2017

Medaliści HME 2017 w Belgradzie. Iga Baumgart, Marcin Lewandowski, Paweł Wojciechowski z Bydgoszczy / mat. Twitter PZLA

Polska wygrała klasyfikacją medalową Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce 2017 w Belgradzie. Duża w tym zasługa bydgoskich lekkoatletów: Igi Baumgart, Marcina Lewandowskiego i Pawła Wojciechowskiego.

- W tym roku Iga biega tak tak kapitalnie, że oczywiste było, że pobiegnie w sztafecie – komentował przed startem finału Przemysł Babiarz z TVP Sport.

Iga Baumgart pobiegła na trzeciej zmiany w sztafecie kobiet  4x400 metrów. Biegaczka BKS Polonia Bydgoszcz przejęła pałeczkę na drugim miejscu, z kilkumetrową startą do rywalki, a przekazała ją z ok. 10-metrową przewagą. Jej występ zachwycił komentatorów. - Dobra ta zmiana. Iga biegnie jak Irena Szewińska. Fenomenalnie zyskała przewagę, szalona Iga! - komentował Babiarz.

Wychowanka BKS Bydgoszcz wspólnie z Patrycją Wyciszkiewicz, Małgorzatą Hołub oraz Justyną Święty zdobyły złoty medal w sztafecie 4x400 metrów. Biało-czerwone wygrały finałową rywalizację z czasem 3:29.94, wyprzedzając drugie na mecie Brytyjki o ponad sekundę. Na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki Ukrainy.

Polscy lekkoatleci wygrali Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce rozgrywane w Belgradzie. Zdobyli dwanaście medali: 7 złotych, 1 srebrny i 4 brązowymi. To najlepszy wynik w historii startów biało-czerwonych na halowych mistrzostwach Europy. Ostatni raz 12 medali zdobyliśmy w 1973 roku w Rotterdamie (ale tylko 2 złote).

Medale do Bydgoszczy przywiozą również Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza), który zdobył złoty medal w biegu na 1500 metrów, oraz Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza), trzeci w konkursie skoku o tyczce.

Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) złoty medalista Halowych Mistrzostw Polski i Halowych Mistrzostw Europy w 2017 roku w biegu na 1500 metrów / fot. Anna Kopeć