STRAŻ POŻARNA 998 6 lut 2019 | Redaktor
Pożar przy Szajnochy. Akcja strażaków [FOTOREPORTAŻ]

fot. Artur Żywociński/Bydgoszcz998

Hurtownia papiernicza płonęła w poniedziałek (4 lutego) przy ul. Szajnochy. Prezentujemy fotoreportaż Artura Żywocińskiego z akcji gaśniczej.

Kilka minut po godzinie 5, strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu w jednym z budynków przy ulicy Szajnochy. Po dotarciu na miejsce dwóch zastępów z JRG 1, zadymienie zostało potwierdzone. Praktycznie w tym samym czasie na dachu budynku pojawił się ogień. Zapadła decyzja o zadysponowaniu dodatkowych sił i środków.

Z każdą minutą ogień coraz bardziej się rozprzestrzeniał. Strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych podawali kolejne prądy wody zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Już wtedy było wiadomo, że prowadzone działania zajmą kilka godzin. Na miejsce skierowano między innymi drabinę mechaniczną z JRG 3, podnośnik z JRG 2 oraz cysternę z JRG 3. Ogień objął całą powierzchnię hurtowni papierniczej. Przez ponad dwie godziny widoczne były sporych rozmiarów płomienie. Główne działania skupiły się na obronie przyległych budynków. Ze względu na silne zadymienie dowódca akcji poprosił o dodatkowe zadysponowanie aparatów ochrony dróg oddechowych.

Gdy płomienie zostały stłumione i ratownicy w miarę możliwości mogli wejść do środka przystąpiono do przegarniania i dogaszania pogorzeliska. Ogromna ilość zgromadzonych materiałów łatwopalnych oraz późne zauważenie pożaru wpłynęły na gwałtowny rozwój płomieni w całym obiekcie. Na szczęście w tym zdarzeniu obyło się bez osób poszkodowanych. Dzięki zaangażowaniu i czasochłonnej ciężkiej pracy strażaków udało się obronić sąsiednie firmy. W działaniach trwających ponad osiem godzin udział wzięło około 13 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Bydgoszczy.

Źródło: Bydgoszcz998

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor