STRAŻ POŻARNA 998 4 lut 2018 | Redaktor
Wybuch budynku przy ul. Łowickiej [PODUSMOWANIE, FOTOGRAFIE]

Miejsce eksplozji/fot. Bydgoszcz998

Eksplozja w budynku mieszkalnym przy ul. Łowickiej w Bydgoszczy. Wybuchł gaz. Jedna osoba została poszkodowana. Dużo zniszczeń i strat materialnych.


PODSUMOWANIE 19:30

Przy ul. Łęczyckiej 3a, dziś około godziny 14:00, eksplodował gaz z instalacji zasilanej z przydomowego zbiornika. Wybuch zniszczył budynek gospodarczy i poważnie uszkodził dom mieszkalny oraz kilka budynków w okolicy. Siła eksplozji była tak duża, że odłamki lądowały kilkadziesiąt metrów od epicentrum, m.in. poważnie uszkodziły auta w pobliskim autokomisie. Wybuch odczuwalny był m.in. w sąsiedniej Ikei i salonie Black Red White.

Samodzielnie z uszkodzonych pomieszczeń ewakuowały się  trzy osoby. Jedną z poszkodowanych, starszą kobietę, wydobyli spod gruzów strażacy i przekazali pod opiekę ratownikom medycznym.

Na miejascu zdarzenia było kilkudziesięciu strażaków. Przyjechała grupa poszukiwawcza z Chełmży. Istniało bowiem podejrzenie, że pod gruzami mogą przebywać ludzie. Ściągnięto też z Poznania ratowników z psami wyspecjalizowanymi do poszukiwania ludzi w gruzowiskach. Na szczęście nikt więcej nie ucierpiał. Przyczyny wypadku ustalać będą teraz specjaliści, a sledztwo poprowadzi policja. 


AKTUALIZACJA 17:13

Pod gruzami najprawdopodobniej nikogo już nie ma, jednak w celu dokładnego przeszukania terenu, z Poznania zadysponowana została grupa poszukiwacza z specjalnie szkolnymi psami - informuje Bydgoscz998.


AKTUALIZACJA 15:50

 Relacja Bydgoszcz998: „Na ul. Łowickiej doszło do wybuchu, prawdopodobnie gazu. Zniszczeniu uległy dwa budynki, kilka innych jest uszkodzonych. Na miejscu pracuje Grupa Poszukiwawcza z JRG Chełmża. W trakcie działań strażacy stwierdzili, że z jednego ze zbiorników z gazem znajdujacego się na posesji, cały czas ulatnia sie gaz co grozi ponownym wybuchem. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy z JRG 2, JRG 1, JRG SPPSP, KMPSP oraz KWPSP. Na czas działań, rejon operacyjny JRG 2 zabezpieczają strażacy z Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie Chełmińskiej. Pod gruzami prawdopodobnie znajduje sie prznajmniej jedna osoba.

Na miejsce dotarła grupa poszukiwawcza z Chełmży, wyspecjalizowana w poszukiwaniach osób pod gruzami. APELUJEMY DO WSZYSTKICH GAPIÓW BY NIE UTRUDNIALI AKCJI I BEZWZGLEDNIE SŁUCHALI SŁUŻB RATOWNICZYCH!” 


AKTUALIZACJA 15:25

Na miejsce dotarła grupa poszukiwawcza. Pod gruzami mogą być ludzie

 

fot. Bydgoszcz998


AKTUALIZACJA 15:03

FOTO: BYDGOSZCZ998

 

 


AKTUALIZACJA 14:48

Informację o wybuchu potwierdza rzeczniczka bydgoskiej straży pożarnej kpt. Aleksandra Starowicz. - Doszło do wybuchu, prawdopodobnie gazu. Ratownicy wydobyli jedną przygniecioną osobę z gruzowiska i przekazali ją ratownikom medycznym. Na miejscu są cztery zastępy straży pożarnej i w drodze jest grupa poszukiwawcza z Chełmży. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło o godzinie 14:09 - powiedziała „Tygodnikowi Bydgoskiemu”.  Trzy osoby zdołały opuścić miejsce zdrazenia o włąsnych siłach.


AKTUALIZACjA 14:40

Do wybuchu miało dojść w budynku przy ul. Łowickiej. Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że w budynku mają być uwięzione osoby.

Będziemy aktualizować na bieżąco informacje spływające do nas od strażaków.


Około 14:30 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze w okolicach Ikei i salonu Black Red White. Mamy potwierdzenie ze straży pożarnej, że doszło do wybuchu w budynku mieszkalnym.


 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor