Zakaz dotykania produktów w sklepach

Jarosław Aleksander | 26 lip 17:23 W badaniach przeprowadzonych przez UCE RESEARCH i SYNO Poland większość klientów sieci samoobsługowych poparło zakaz dotykania produktów spożywczych w sklepach. Jest to kolejny skutek obaw związanych z pandemią.

Najdroższy apartament w Polsce [GALERIA]

Redaktor | 26 lip 09:53 Ceny nieruchomości, zwłaszcza w dużych miastach mogą zaskakiwać. W tym tygodniu rekord padł w Warszawie. Apartament o łącznej powierzchni 600 metrów kw. mieści się na szczycie Złotej 44.

Pracujesz zdalnie? Sprawdź, jak uniknąć zagrożeń dla zdrowia

Krzysztof Drozdowski | 25 lip 10:02 Praca zdalna, do której zostaliśmy niejako przymuszeni, bardzo szybko okazała się wybawieniem dla wielu osób. Możliwość pracy i jednocześnie opieki nad dziećmi jest dodatkowym bodźcem do pogłębiania rodzinnych więzi. Jednakże oprócz oczywistych zalet, źle wykonywana niesie za sobą duże zagrożenia dla naszego zdrowia i wyglądu.

Wielkie złoża bursztynu. Skarb należy do rządu

Jarosław Aleksander | 24 lip 09:03 Bursztyn był pierwszym surowcem dzięki któremu mieszkańcy ziem polskich pojawili się na gospodarczej mapie świata. Kolejny raz złoża bursztynu mogą przynieść nam nieoczekiwane korzyści. Do budżetu może wpłynąć prawie 7 mln zł.

Droższe polisy przez zmiany klimatyczne

Redaktor | 23 lip 10:22 Zmiany klimatu postępują w szybkim tempie. Skutki możemy obserwować już także w Polsce. W ostatnich latach występuje coraz więcej intensywnych burz i powodzi. Na większą częstotliwość takich sytuacji muszą być przygotowane także firmy ubezpieczeniowe.

Sezonowe ciasto z owocami – zrób to sam!

Redaktor | 23 lip 00:01 Lato to szczególny czas, w którym mamy dostęp do przeróżnych owoców. Są pyszne, orzeźwiające, a na dodatek dostarczają dużo witamin. Jednak gdy znudzą się w czystej postaci, możemy np. zrobić z nimi pyszne ciasta.

Student idzie do pracy w wakacje – co ze składkami? [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 21 lip 14:12 Niektórzy studenci w czasie wakacyjnej przerwy od nauki podejmują się sezonowej pracy. Najczęściej pracują na podstawie umów cywilnoprawnych – zlecenia i o dzieło. Zdarza się, że pracodawca podpisuje ze studentem umowę o pracę. Decydując się na objęcie posady, warto wiedzieć, z jakich świadczeń możemy skorzystać, gdy odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne.

Stacja kosmiczna nad Polską

Redaktor | 20 lip 10:38 Do końca lipca będzie można obserwować z Polski Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Będzie ona widoczna gołym okiem, z każdego miejsca. Sprawdź kiedy dokładnie obiekt będzie widoczny.