Uwaga na latające „kleszcze”!

Redaktor | 15 lip 11:06 Wybierając się do lasu czy na łąkę można spotkać owada łudząco podobnego do kleszcza. Jest to strzyżak sarni. Chociaż bytuje zwykle na jeleniach, sarnach i łosiach, może się także przenieść na człowieka czy psa.

Jak rozliczyć swój PIT on-line?

Redaktor | 10 lip 16:00 Dla każdego pracownika okres kwietniowy jest niezwykle istotny, ponieważ do końca kwietnia mamy obowiązek rozliczyć się z fiskusem. Możemy w większości przypadków liczyć na zwrot podatku, który zasili nasz domowy budżet. Nasz pracodawca dostarcza nam PIT-11, który stanowi podstawę do dalszych rozliczeń. Zwykle chcemy to zrobić szybko i sprawnie. Okazuje się, że możliwe jest...

Zarobki Ukraińców w Polsce [RAPORT 2020]

Jarosław Aleksander | 8 lip 14:44 Ukraińcy w Polsce stali się częścią rynku pracy. Bez nich trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gospodarki. Główną motywacją ich pracy w Polsce są zarobki. Są one w Polsce nie tylko wyższe niż na Ukrainie ale i wyższe niż dla samych Polaków.

Okiem studenta: zdalnie = fatalnie? [OPINIA]

Redaktor | 7 lip 12:27 Jak wyglądały studia na odległość i czy łatwiej, czy trudniej zdawało się egzaminy przed ekranem komputera? O tym pisze jedna ze studentek, w nadesłanej do redakcji opinii.

Rewolucja w bankomatach. NBP potwierdza

Jarosław Aleksander | 7 lip 09:36 Bankomaty stały się popularnym tematem. Banki i administratorzy bankomatów zmieniają procedury wypłat. Limity stają się faktem. Do tego zamieszania dochodzi decyzja NBP

Sezon na zupę owocową otwarty [PRZEPIS]

Redaktor | 5 lip 10:29 Ceny owoców ustabilizowały się. Na działkach trwają zbiory własnych owoców i warzyw. Produkcja domowych przetworów wystartowała. Jednak czy pamiętamy o zupie owocowej? Przysmaku dzieci i potrawie która „robi się sama”. 

Napoje energetyczne groźne dla dzieci i młodzieży?!

Jarosław Aleksander | 5 lip 09:03 Napoje energetyczne modne wśród młodzieży mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Pite przez dorosłych z umiarem są dopuszczalne. Światowa Organizacja Zdrowia i lekarze przestrzegają!

Działka najlepszą inwestycją. Rośnie popyt i ceny

Jarosław Aleksander | 4 lip 13:09 Pandemia, izolacja, zamknięte granice, strach. To składniki jakie przyczyniły się do renesansu ogródków działkowych. Rośnie popyt oraz ceny. Obecnie ze swoich działek aktywnie korzysta ok 4 mln osób w Polsce.