Pieniądze znikają z banków! Rośnie szara strefa

Jarosław Aleksander | 14 cze 18:07 Gwałtownie rośnie obieg gotówki w systemie płatniczym. Kwiecień 2020 w porównaniu do kwietnia 2019 to wzrost o 23%. Świadczy to o ucieczce części działań ekonomicznych w kierunku szarej strefy.

Długi weekend nad Bałtykiem [RAPORT TB]

Jarosław Aleksander | 14 cze 16:56 Ryba z frytkami od 25 do 100 złotych, goście ze Śląska i tłumy na plażach. Tak wyglądało wybrzeże Bałtyku w długi weekend. A co z pandemią?

Gospodarka pokonała wirus? Wskaźniki idą w górę

Jarosław Aleksander | 12 cze 12:00 Jak podają największe banki, obroty firm po gwałtownym załamaniu wracają do normy. Wyraźnie wzrost zbliża się do poziomu przed pandemią. Główny Urząd Statystyczny jest mniej optymistyczny i przewiduje duże straty w PKB.

Masz stare złotówki? Możesz być bogaty [WIDEO]

Redaktor | 31 maj 19:51 W domach wielu Polaków z sentymentem przechowywane są stare złotówki z czasów PRL. Ich wartość płatnicza jest obecnie zerowa. Jednak można zdziwić się jak wiele mogą być warte dla numizmatyków. 

Jedzenie na ulicy – czy można?

Redaktor | 11 maj 13:05 Od 16 kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Rodzą się więc pytania o jedzenie i picie w przestrzeni publicznej. 

Uwaga! Kleszcze są już aktywne

Redaktor | 11 maj 10:13 Jak podaje Główny Inspektor Sanitarny w lasach i parkach pojawiły się już kleszcze. Mimo suchej zimy i wiosny ich liczba gwałtownie przyrasta. 

Pod maseczką krył się wielki uśmiech. Kolejna „misja remont” zakończona

Redaktor | 7 maj 21:08 W czwartek (7 maja) pani Ola symbolicznie odebrała klucze od swojego wyremontowanego mieszkania na Okolu. O to, by mogła mieszkać w komfortowych warunkach, zadbało Stowarzyszenie „Dzięki Wam”, wraz z nauczycielami i uczniami trzech bydgoskich szkół (Zespołem Szkół Budowlanych, Branżową Szkołą I Stopnia nr 6, Zespołem Szkół Elektrycznych) oraz wolontariuszami.

Place zabaw jeszcze zamknięte. Ale można urządzić własny

Redaktor | 28 kwi 20:28 Mój półtoraroczny syn miał spory problem z zaakceptowaniem tego, że nie może się bawić na placu zabaw, tym bardziej, że codziennie go oglądał, idąc na spacer. Dlatego z żoną postanowiliśmy zrobić mu mały plac zabaw na balkonie - pisze Jan Frymark. I dzieli się pomysłami na domowe zajęcia z dzieckiem.

Piękno dla Bohaterek – bony dla bydgoskiej służby zdrowia

Redaktor | 26 kwi 11:26 Zrzeszone w ramach akcji ,,Ratujmy Polskie Piękno”, dedykujemy bony na zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie kobietom, które na co dzień walczą o życie innych, często narażając przy tym swoje własne – informuje Angelika Taczyńska, przedstawicielka akcji „Ratujmy Polskie Piękno” w Bydgoszczy.

Dlaczego warto stosować żel na powieki? [SPONSOROWANE]

Redaktor | 21 kwi 11:55 Żółtawe, fioletowe, niebieskie lub szare zabarwienia w okolicach oczu spędzają Ci sen z powiek, a różne metody pielęgnacji tej niezwykle wrażliwej skóry nie przyniosły oczekiwanych rezultatów? Dowiedz się, jaki jest powód pojawiania się sińców, poznaj składniki pochodzenia naturalnego, które mają moc ich niwelowania i przekonaj się, jak skuteczne działanie ma żel na...

Kwarantanna. Żadna minuta życia człowieka nie jest do zmarnowania

Katarzyna Chrzan | 25 mar 14:13 O czasie odosobnienia mówi s. Thérèse Myriam: „Ważne jest przejście od lęku do ciekawości tego, co można odkryć”. W tym punkcie czasu spotykamy się dziś wszyscy i jesteśmy w nim razem, choć przecież osobno. Wierzący i niewierzący. Każdy z nas niesie swój bagaż doświadczeń i staje przed nowym początkiem. Nie ma gorszych i lepszych, a każdy z nas ma niepowtarzalną...

Z dyscypliną w sklepach spożywczych jest różnie. Czytelnicy opisują różne sytuacje [ZDJĘCIA]

Redaktor | 20 mar 16:04 W czasie kryzysu obserwujemy różne zachowania u ludzi jakby w wyraźniejszy sposób. Młody mężczyzna na przykład podchodzi do apteki ustawia się w kolejce na chodniku za innymi. Każdy rozsądnie oddalony. W końcu pyta: "A to w aptece może być tylko jedna osoba? To szaleństwo!" Ze spokojem jedna z pań twardo mu odpowiada: "Nie. To nie jest szaleństwo. To jest bezpieczeństwo."