Styl życia 6 cze 2019 | Redaktor
Plaża w Sępólnie będzie jak nowa [ZDJĘCIA]

fot. Gmina Sępólno Krajeńskie

Jeszcze przed wakacjami powinny być gotowe nowe pomosty na plaży miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Będą one nie tylko bardziej bezpieczne, ale także większe.

Prace wykonuje sępoleński Zakład Transportu i Usług. Inwestycja ma kosztować około 460 tysięcy złotych. Jest ona dofinansowania ze środków zewnętrznych, pozyskanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Rybackiej.

„Do tej pory pomosty były bardzo wąskie, powyginane, zniszczone już przez lata. Zimy i okres intensywnej eksploatacji powodował, że już nie dało się ich nawet regulować jeżeli chodzi o wypoziomowanie. Także całe poszycie z desek było zniszczone” – mówi Waldemar Stupałkowski, burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nowe pomosty będą teraz większe i szersze. Fachowcy osadzą je na stabilnych słupach wbitych kilka metrów w dno jeziora. Będą barierki zabezpieczające oraz stanowisko dla ratowników. W miejscu bezpiecznym powstanie także wieża do skoków do wody. Sama plaża zostanie podzielona na dwie strefy. Pierwsza płytsza – dla osób, które nie potrafią pływać. Druga – dla plażowiczów potrafiących już pływać.

Źródło i foto: gmina-sepolno.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor