Styl życia 9 gru 09:48 | Redaktor
Uśmiechnięty Rudy czy radosny Bąbel? Pieski czekają na miłość

fot. Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy

Pieski z bydgoskiego schroniska są zadbane, są również szkolone w tzw. programie Lira, tęsknią za tym, aby być... czyjeś. Taka jest natura psia i już.

Kto kiedykolwiek przygarnął pieska, ten doświadczył jego ogromnego przywiązania i niesamowitej wdzięczności. Dziś prezentujemy Państwu Bąbla i Rudego. Może przed świętami znajdą dom?

Bąbel to mały pies o trochę masywnej sylwetce i uroczym wiecznie merdającym, krótkim ogonku. Ma około 6 lat. Do schroniska trafił jako przybłęda. Dzielnie ćwiczy w programie Lira, gdzie uczy się różnych komend i nawiązywać relacje z człowiekiem. Świetnie sobie radzi. Z charakteru jest bardzo kontaktowy, chętny do współpracy. Szybko się zaprzyjaźnia, choć przy nieznajomej osobie może być nieśmiały na początku znajomości. Czeka na swoją szansę. Potrafi chodzić na smyczy i podawać łapkę. Jest wpatrzony w swojego przewodnika. Numer ewidencyjny 0135/19.

fot. Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy

Rudy to średni pies, który został znaleziony w połowie stycznia 2019 roku. Oceniono go na około 8 lat, choć nie widać po nim wieku. Rudy jest aktywny i w dobrej formie. W stosunku do człowieka jest przyjazny i bardzo lubi pieszczoty. Sam się dopycha do głaskania. Zapewne będzie bardzo oddanym psem swojemu człowiekowi. Rudy jedynie gorzej dogaduje się z niektórymi psami. W schronisku został wykastrowany i posiada komplet szczepień. Numer ewidencyjny: 0053/19.

fot. Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy

Adoptować zwierzę może tylko osoba pełnoletnia, i to po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pracownikiem Schroniska. W trakcie rozmowy pytamy m.in. o warunki jakie może zapewnić mu nowy właściciel. Chcemy również dowiedzieć się, czy pies będzie większość czasu przebywał na dworze, czy w domu. Ten, który wcześniej znajdował się w domu, powinien nadal w nim mieszkać. Jednak te psy, które były np. na łańcuchu (czego Schronisko nie popiera i NIE WYDAJE PSÓW NA ŁAŃCUCH!) mogą trafić na ogrodzony teren lub do kojca” (inf. i opisy piesków za schronisko.org.pl.)

Pracownicy bydgoskiego schroniska rzetelnie podają informację o kandydatach do adopcji. Przy schronisku działa także Stowarzyszenie 'Lira' – zajmujące się pozytywnym szkoleniem psów, Dowiadujemy się zatem także od pracowników i wolontariuszy nie tylko o stanie zdrowotnym i wieku pieska, ale i o tym, jak postępować z pieskiem, by nie popełnić błędów, które mogłyby skutkować niepożądanymi zachowaniami zwierząt. O tym także możemy przeczytać na stronie schroniska, na którą odsyłamy po bardziej szczegółowe informacje w sprawie adopcji czworonoga: http://schronisko.org.pl/adopcje/psy/

źródło: Schronisko dla zwierząt Bydgoszcz

fot.: tamże

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor