Powiat 2 kwi 2019 | Redaktor
Do Nowej Wsi Wielkiej przez Chmielniki - linia międzygminna będzie kursować cały rok

Wójt gminy Nowa Wieś Wielka Wojciech Oskwarek i prezydent Bydgoszczy Rafał bruski/fot. Anna Kopeć

Linia międzygminna 99 do Nowej Wsi Wielkiej od 1 maja będzie całoroczna.

Od 2015 roku autobusy linii 99 wożą pasażerów na trasie Bydgoszcz-Nowa Wieś Wielka w okresie letnim. Po drodze na trasie zatrzymują się też w Chmielnikach, dokąd licznie udają się plażowicze na kąpielsko.

fot. Anna Kopeć

- Mieszkańcy pytali mnie często dlaczego linia działa tylko w okresie wakacji - mówił wójt gminy Nowa Wieś Wielka Wojciech Oskwarek na konferencji w bydgoskim ratuszu. - Dlatego zdecydowałem o zabezpieczeniu w budżecie na 2019 rok środków na realizację tego zadania. Linia 99 będzie całoroczna.

fot. Anna Kopeć

We wtorek (2 kwietnia) Oskwarek i prezydent Bydgoszczy podpisali aneks do porozumienia, który dekretuje kursowanie linii 99 przez cały rok.

fot. Anna Kopeć

- Przyniesie to obopólne korzyści - podkreślił Bruski. - Mieszkańcy Nowej Wsi Wielkiej zyskają szybkie i wygodne połączenie z centrum Bydgoszczy. Bydgoszczanie będą mogli łatwo dotrzeć do kąpieliska w Chmielnikach. Każda nowa linia podmiejska to także mniej samochodów w centrum Bydgoszczy.

W lipcu i sierpniu na trasę wyjadą autobusy przegubowe. Poza wakacjami kursować będą dwa krótkie pojazdy.

Od maja zatem w ramach podpisanych porozumień międzygminnych z czterema gminami ościennymi (Białymi Błotami, Osielskiem, Nową Wsią Wielką i Dobrczem) funkcjonować będzie już dziewięć linii autobusowych całorocznych (91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 i 99). W ubiegłym roku oferta komunikacji międzygminnej została poszerzona o możliwość dojazdu m.in. do Wilcza (linią 93), Bożenkowa (98), Nekli (94) i Kozielca (97). W roku 2019 dotacja gmin na komunikację międzygminną wyniesie ok. 5,2 mln zł.

Wszystkie linie międzygminne obsługiwane są przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor