SĄD 29 maj 2019 | mk
Biegli ocenią poczytalność sprawcy strzelaniny w szkole. Do aresztu trafi na trzy miesiące

fot. ilustracyjna, Pixabay

Włocławski sąd na wniosek prokuratora zdecydował o umieszczeniu 18-letniego Marka N. w areszcie na trzy miesiące. Ten czas mężczyzna, który w poniedziałek (27 maja) postrzelił dwie osoby, spędzi pod okiem lekarzy psychiatrów.

W poniedziałek 18-letni Marek N. z bronią i petardami hukowymi wszedł do Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. Postrzelił dwie osoby: woźną oraz 11-letnią uczennicę. Został obezwładniony przez woźnego, a potem przekazany policjantom.

Prokurator postawił mu trzy zarzuty: usiłowania zabójstwa wielu osób, usiłowania zabójstwa woźnej oraz uczennicy. Po przesłuchaniu 18-latek, były uczeń szkoły, przyznał się do wszystkich zarzutów.

W środę (29 maja) sąd podjął decyzję o aresztowaniu. Najbliższe trzy miesiące Marek N. spędzi na oddziale psychiatrycznym aresztu śledczego w Szczecinie. Mężczyzna już wcześniej leczył się psychiatrycznie.

– Prokurator w najbliższym czasi podejmie decyzję o powołaniu biegłych psychiatrów, w celu dokonania oceny poczytalności podejrzanego w chwili popełnienia tych czynów – mówi Wojciech Fabisiak, rzecznik prasowy włocławskiej prokuratury.

mk Autor