Bydgoszcz świętowała urodziny. Koncert i laury dla zasłużonych

Redaktor | 18 kwi 11:31 Urodzinowemu koncertowi miasta tradycyjnie towarzyszyło uhonorowanie artystów, naukowców, studentów i społeczników związanych z Bydgoszczą. Laur Andrzeja Szwalbego otrzymał Jerzy Derenda, a przyznany po raz pierwszy Laur Rejewskiego – Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Pożar kościoła w Gołańczy. Spłonęły organy

Redaktor | 18 kwi 07:07 Kilkanaście zastępów straży walczyło z pożarem kościoła w Gołańczy. Ogień zauważono w środę (17 kwietnia) około godz. 17.15. Szczególnie ucierpiał chór, całkowicie zniszczone zostały zabytkowe 9-piszczałkowe organy z XVIII wieku przeniesione ze starego kościoła.

Modlitwa ciszy - spotkanie autorskie z ks. Janem Sochoniem

Redaktor | 17 kwi 20:49 W czwartek (25 kwietnia) w Galerii Autorskiej odbędzie się spotkanie autorskie z ks. Janem Sochoniem pt. „Modlitwa do ciszy” i promocja książki. Zdarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy obrazów i grafik Jana Kaji i Jacka Solińskiego pt. „Wybór w cieniu”.

Pożar w Fordonie wciąż się tli. Trwa dogaszanie [ZDJĘCIA]

Redaktor | 17 kwi 20:08 Zdjęcia pożaru z powietrza zamieszcza na swoim profilu FlyFoto.PRO. Doskonale pokazują jaki obszar został objęty ogniem. W akcji gaśniczej bierze udział kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej z całego województwa oraz samolot gaśniczy.

Bydgoscy nauczyciele się umówili - matur nie będzie?

Redaktor | 17 kwi 19:05 Według informacji podanej w środę (17 kwietnia) przez „Gazetę Pomorską” „odbyło się spotkanie nauczycieli bydgoskich szkół średnich”, na którym „ustalili, że nie będą uczestniczyć w radach pedagogicznych i tym samym nie przeprowadzać klasyfikacji maturzystów”. Oznaczałoby to, że uczniowie klas będą musieli powtarzać rok nauki.

Majówkowe szaleństwo z muzyką w tle

Redaktor | 17 kwi 18:03 Wyspa Młyńska w tym roku gościć będzie na scenie same muzyczne gwiazdy, m.in. Waglewscy, Bedoes, Sielska, GooseBumps i Afromental. Majówkowy maraton rozpocznie się już w środę piątek (1 maja) i potrwa aż do niedzieli (5 maja).

Pożar lasu. Wielki dym nad Fordonem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Redaktor | 17 kwi 15:27 Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach Fordonu. - Jadę tramwajem i widać kłęby dymu - alarmuje nas czytelnik. Serwis Bydgoszcz998 informuje, że ogień objął znaczną powierzchnię lasu. Strażacy apelują, by nie wchodzić do lasu i nie utrudniać akcji.

Doznajecie licznych upokorzeń - list kuratora do nauczycieli pracujących

Redaktor | 17 kwi 14:07 Doznajecie szykan, padacie ofiarą ostracyzmu w pracy. Za mężne i pokorne znoszenie tych trudów, serdecznie Wam dziękuję - napisał Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty do nauczycieli, którzy mimo strajku w oświacie postanowili pracować oraz wszystkich, dzięki którym udało się przeprowadzić w szkołach egzaminy.