Bydgoskie szkoły najlepsze w Lidze Orlika

Redaktor | 17 cze 14:34 W Śliwicach i Lińsku (powiat tucholski) zakończyły się jedenaste finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika. W turnieju dziewcząt (12-13 czerwca) zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 12 (UKS Tęcza) w Bydgoszczy. W zawodach chłopców pierwsze miejsce zajęły ex aequo dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu i Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy.

Rekordy akcji „Czysta Puszcza Bydgoska”

Redaktor | 17 cze 09:15 W siódmej edycji akcji „Czysta Puszcza Bydgoska” wzięło udział ponad 200 osób, najmłodszy uczestnik miał niecałe 2 lata, a najstarszy 80. Efektem wielkiego sprzątania jest 400 worków śmieci.

Dziecięce Graffiti ćwiczyło wokalnie [ZDJĘICA]

Redaktor | 16 cze 22:17 Uczestnicy Dziecięcego Graffiti już po raz drugi wzięli udział w zajęciach logopedycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Zajęcia były dużą pomocą dla reporterów Dziecięcego Graffiti jak i innych uczestników warsztatów, które rozwijały umiejętności emisyjne, wokalne, słuchowe oraz ruchowe.

II Memoriał Michała Kosickiego w Bydgoszczy [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Redaktor | 16 cze 07:53 W tym roku w zawodach uczestniczyło 126 zawodników z 13 klubów szermierczych z całej Polski. Turniej poświęcony był pamięci florecisty Michała Kosickiego i połączony ze zbiórką charytatywną dla tancerki Stylers Dance Studio Ady Bujak, zmagającej się z chorobą nowotworową.

Ostrzeżenie: nadciąga front atmosferyczny [RADAR]

Redaktor | 15 cze 14:47 Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa: „Po południu i w nocy (15 czerwca) bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz zostań w domu”.

Bydgoskie Towarzystwo Naukowe obchodziło jubileusz 60-lecia istnienia [ZDJĘCIA]

Redaktor | 15 cze 12:39 Powstanie Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego czytelnie wpisuje się w historię najnowszą Kujawsko-Pomorskiego. 7 czerwca obchodzimy bowiem święto województwa ustanowione na pamiątkę wizyty świętego Jana Pawła II w Bydgoszczy i Toruniu – mówił podczas uroczystości z okazji 60-lecia powstania BTN wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Nowy dowódca bydgoskiej szpicy NATO

Redaktor | 15 cze 11:11 Pułkownik Sławomir Walenczykowski został nowym dowódcą Jednostki Integracji Sił Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce. Zastąpił na tym stanowisku pułkownika Artura Bogowicza. W piątkowej (14 czerwca) uroczystości zmiany dowódcy jednostki stacjonującej w garnizonie Bydgoszcz, uczestniczyli przedstawiciele władz województwa i miasta.