Na Białoruś zawieźli „kawałek polskości”. Chcą dalej pomagać

Redaktor | 5 lut 20:37 Od ponad 20 lat organizują pomoc dla Polaków mieszkających we wschodniej części Białorusi. – Oprócz przewozu darów bardzo ważne jest to, aby spędzić czas z tymi ludźmi. Oni naprawdę się cieszą i łakną języka polskiego, atmosfery, którą tam zawozimy – mówi Marcin Pieńkowski, który przewodniczył tegorocznej wyprawie.

Posłowie KO domagają się „bydgoskich” poprawek do budżetu państwa. Wenderlich: „To działanie pod publiczkę”

Redaktor | 3 lut 20:48 Posłowie Paweł Olszewski oraz Iwona Kozłowska w poniedziałek (3 lutego) zaprezentowali poprawki, które zgłosili podczas posiedzenia Komisji Finansów Publicznych. – Z ubolewaniem musimy stwierdzić, że żadna z poprawek tzw. regionalnych z naszego okręgu wyborczego nie uzyskała akceptacji – mówił poseł Olszewski.  – Te poprawki zostały napisane na kolanie – komentuje...

W Bydgoszczy ćwiczą przed „Misją Afganistan”

Redaktor | 23 sty 15:44 Przeszło 500 żołnierzy i cywilów z ponad 30 państw Sojuszu Północnoatlantyckiego i krajów partnerskich spotkało się w Bydgoszczy, by wziąć udział w pierwszym w tym roku szkoleniu organizowanym w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC).

Drzwi otwarte na UTP. Uczniowie zachwyceni [ZDJĘCIA]

Redaktor | 23 sty 12:45 Wykład Dariusza Kulmy, ponad 50 warsztatowych propozycji, ciekawe stoiska, spotkania z przedstawicielami wydziałów — to tylko nieliczne z atrakcji podczas tegorocznych drzwi otwartych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, które odbyły się 22 stycznia.