Będą nowe bilety czasowe - krótsze

Redaktor | 16 kwi 08:52 Bydgoszczanie opowiedzieli się za wprowadzeniem krótszych biletów czasowych i pozostawieniem dotychczasowego biletu jednorazowego. Zakończyły się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Płonie katedra Notre Dame w Paryżu [Z OSTATNIEJ CHWILI]

Redaktor | 15 kwi 19:49 Płonie średniowieczna katedra Notre Dame w stolicy Francji. Według dziennikarza Paris Match, wszystkie relikwie zostały uratowane, a skarbiec katedry został zachowany pomimo uszkodzeń. Nie udało się jednak uratować dachu świątyni. Zawalił się około godziny 20-tej. Trwa walka o ocalenie tego co pozostało. Około godziny 21 było już wiadomo, że nic z drewnianego wnętrza...

Prąd ze słońca w bydgoskich szkołach

Redaktor | 15 kwi 15:21 Zakończył się montaż paneli fotowoltaicznych na dachach bydgoskich szkół i basenów. Darmowy prąd ze słońca popłynie do 11 placówek oświatowych, w tym trzech pływalni. - Dzięki tej inwestycji zaoszczędzimy w tym roku ponad 100 tys. zł. Zadanie warte ponad pół miliona złotych zostało zrealizowane dzięki unijnemu wsparciu – informuje ratusz.

Nie będzie egzekucji przy ul. Grunwaldzkiej

Redaktor | 15 kwi 13:10 Dziś (15 kwietnia) została przekazana ostatnia nieruchomość przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy - podaje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki. O dodaje: - Dzięki działaniom podejmowanym przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza wszystkie nieruchomości zostały przekazane w sposób polubowny, a inwestycja realizowana przez Miasto Bydgoszcz nie jest zagrożona.

Pożar warsztatu przy Władysława IV

Redaktor | 15 kwi 08:20 Kilka minut po północy w SKKM rozdzwoniły się telefony. Wszystkie zgłoszenia dotyczyły pożaru warsztatu samochodowego przy ul. Władysława IV - informuje Bydgoszcz998.

Misterium już. Tuż, tuż

Redaktor | 14 kwi 10:55 XIX Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci tradycyjnie co roku oglądają tysiące osób. Organizatorzy zapraszają w niedzielę (14 kwietnia) na dwie odsłony: o godz. 16.00 i 20.00.

Trwają przygotowania do Święta Starego Fordonu

Redaktor | 13 kwi 13:11 Organizatorzy zdradzają, jakie atrakcje będą czekały na mieszkańców Bydgoszczy z okazji 5. edycji Święta Starego Fordonu 25 maja. W programie m.in. historyczna rekonstrukcja „Napoleon w Fordonie” oraz koncert zespołu De Mono.