Tablice poświęcone Ojcom Niepodległości odsłonięte [ZDJĘCIA]

Redaktor | 21 sty 14:18 Z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy w naszym mieście zostały odsłonięte cztery tablice pamiątkowe poświęcone Ojcom Niepodległości: Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, Romanowi Dmowskiemu, Generałowi Józefowi Hallerowi i Wojciechowi Korfantemu.

Uroczystości w przeddzień jubileuszu 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy

Redaktor | 19 sty 15:13 W niedzielę 19 stycznia 2020 roku o godz. 12.00 w Kościele Świętej Trójcy w Bydgoszczy odbyła się Msza Święta za Bydgoszczan w setną rocznice powrotu Bydgoszczy do Rzeczypospolitej. Mszę celebrował Proboszcz Parafii Ks. Prałat dr Bronisław Kaczmarek Wikariusz Generalny Diecezji Bydgoskiej. Msze uświetniła muzycznie orkiestra dęta pod dyrekcję Ewy Makuli.

Korupcja w Wojsku Polskim. Zatrzymani oficerowie z Bydgoszczy

Redaktor | 16 sty 13:21 Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuratura prowadzą śledztwo dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez żołnierzy Wojska Polskiego pełniących służbę w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Udzielanie niejawnych informacji i korupcja miały być związane z przetargami na zakup sprzętu i usług na potrzeby armii w latach 2018-2019.

Rekordowy rok na bydgoskim lotnisku

Redaktor | 13 sty 13:21 O ok. trzy procent więcej pasażerów niż rok wcześniej odprawił w 2019 roku Port Lotniczy Bydgoszcz. Obsłużonych zostało ponad 425 tys. osób.

28. finał WOŚP za nami [ZDJĘCIA]

Redaktor | 13 sty 10:25 Zamiast fajerwerków był efektowny dym i serduszkowe konfetti, kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadził na bydgoskim Starym Rynku wielu darczyńców.

To był dobry rok bydgoskiego sportu [GALERIA ZDJĘĆ]

Redaktor | 11 sty 12:00 Poprzedni rok obfitował w wiele sukcesów naszych sportowców. Podsumowanie minionych 12 miesięcy odbyło się podczas tradycyjnej Gali Bydgoskiego Sportu, która odbyła się w piątek (10 stycznia) w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Bydgoskie obchody na miarę stulecia [HARMONOGRAM]

Redaktor | 10 sty 15:22 Obchody setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy będą odbywać się na ogromną skalę od 18 do 21 stycznia. W Miejskim Centrum Kultury opowiedzieli o nich przedstawiciele instytucji kultury i nauki - w programie m.in. rekonstrukcje historyczne, wystawy unikatowych eksponatów, gra miejska, koncerty.