Bydgoszcz na weekend [LISTA WYDARZEŃ]

Redaktor | 14 cze 18:07 Co się będzie działo w mieście? W weekend będzie się można wybrać na noc do teatru, obejrzeć filmy w kinie plenerowym, a także wziąć udział w maratonie. Oto lista weekendowych atrakcji.

Ksiądz Kneblewski: Wobec mnie nie ma żadnego realnego zarzutu [WIDEO]

Marta Kocoń | 14 cze 16:43 Uważam, że moja działalność jest bardzo pożyteczna, parafia kwitnie, podobnie uważa cała masa wiernych – mówi ks. Roman Kneblewski. Na swoim wideoblogu przedstawia dokumentację związaną z odwołaniem z urzędu proboszcza i odpiera zarzuty ze strony kurii.

Światowy Dzień Krwiodawstwa. RCKiK ma niespodzianki dla dawców

Redaktor | 14 cze 13:16 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy po raz 15. obchodzi Międzynarodowy Światowy Dzień Krwiodawstwa 14 czerwca to data nieprzypadkowa, jest to dzień urodzin odkrywcy grup krwi, laureata Nagrody Nobla Karla Landsteinera.

Stary Fordon będzie jak nowy. Kończą się prace projektowe

Redaktor | 12 cze 18:29 Trwają ostatnie prace nad projektem umocnionego nabrzeża w Starym Fordonie. Ma ono umożliwiać cumowanie i wodowanie mniejszych łodzi – informuje bydgoski ratusz. Jesienią planuje zlecić kolejne prace budowlane związane z rewitalizacją tej części miasta.

Przynieś okulary, by pomóc potrzebującym w Kenii

Redaktor | 12 cze 16:41 Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy wspomaga działania Stowarzyszenia Leczymy z Misją. Podczas aktualnej edycji zbiera okulary, szkła, oprawki oraz krople do oczu (zamknięte), które w lipcu wysłane zostaną do Kenii.

Noc Teatrów 2019 w Teatrze Polskim

Redaktor | 12 cze 13:05 Teatr Polski im. H. Konieczki w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty prowadzone przez twórców i realizatorów teatralnych, na co dzień pracujących w TPB. W nocy z 15 na 16 czerwca będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach z reżyserii świata czy w warsztatach charakteryzacji scenicznej i rekwizytatorskich.