Pesa dostarczy kolejne tramwaje do Kijowa

Redaktor | 11 kwi 18:18 Umowa pomiędzy PESA Bydgoszcz SA a Kijevpastrans zakłada dostawę kolejnych 10 tramwajów typu Fokstrot, które od poprzednich różnić się będą możliwością jazdy wielokrotnej. Pozwoli to zarówno na przewóz większej liczby pasażerów w szczycie, jak i wykorzystanie pojazdów niezależnie przy mniejszych potokach pasażerskich. Pierwsze tramwaje trafią do Kijowa jeszcze w tym roku.

Zapowiada się ciekawy weekend w Ostromecku

Redaktor | 11 kwi 13:27 Ozdoby wielkanocne, ceramikę, palmy, oryginalną biżuterię, filcowe ozdoby - wszystko to będzie można kupić podczas świątecznego jarmarku w Pałacu Nowym w Ostromecku.

Uczniowie pochwalili się wiedzą o Kazimierzu Wielkim

Redaktor | 11 kwi 12:13 Na pytania z historii i polityki odpowiadali uczestnicy finału XII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach organizowanego przez UKW. Laureaci otrzymali m.in. indeksy na wybrane kierunki humanistyczne i społeczne.

Rulexit – senator Rulewski opuszcza klub Platformy Obywatelskiej

Redaktor | 11 kwi 09:40 Nie mogę nosić ulotki za panem posłem Januszem Zemke. Funkcjonariusze PZPR przemycają do Koalicji Europejskiej wartości, których kiedyś wytrwale bronili – senator Jan Rulewski tak tłumaczył swoją decyzję na antenie programu „Graffiti” w Polsat News.

Karambol w Świętem - policja ujawnia zdjęcia i ostrzega

Redaktor | 11 kwi 08:24 Dwaj kierowcy ciężarowych scanii jadąc krajową 5 w stronę Gdańska najechali na poprzedzające pojazdy. Uszkodzonych zostało w sumie sześć samochodów. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność.

Kukiz’15 zarejestrował listę w eurowyborach [WIDEO]

Redaktor | 11 kwi 08:16 KWW Kukiz’`15 jako pierwszy komitet w naszym województwie złożył wymagane prawem podpisy i listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 2 obejmującym woj. kujawsko-pomorskie – poinformował poseł Paweł Skutecki.

Drogowskazy kariery na UTP

Redaktor | 10 kwi 19:32 Drogowskazy kariery to ogólnopolski projekt edukacyjno-rozwojowy, który jest inicjatywą studencką. Ma na celu przede wszystkim wzbogacenie wiedzy studentów o zapotrzebowanie pracowników na rynku pracy oraz możliwości samorealizacji własnej kariery.

Raport – egzamin gimnazjalny w województwie [WIDEO]

Redaktor | 10 kwi 19:16 Mimo strajku nauczycieli, egzaminy gimnazjalne w województwie kujawsko-pomorskim przebiegają zgodnie z planem. Tylko w jednej szkole, w miejscowości Podwiesk (gm. Chełmno) były problemy z przeprowadzeniem części egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie.