Karolinka znów w szpitalu, bardzo cierpi

Redaktor | 11 gru 09:14 Przechodzimy sepsę, plecy bolą, morfina nie obstawia bólu, a nie możemy za dużo dostawać, bo wątroba jest uszkodzona, dostajemy więc tylko te leki, co musimy. Niektóre trzeba za chwilę odstawić, żeby nie obciążać wątroby - mówi mama dziewczynki.

Wigilia służb w urzędzie wojewódzkim [ZDJĘCIA]

Redaktor | 10 gru 12:45 W poniedziałek (8 grudnia) w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wigilijne przedstawicieli administracji zespolonej i niezespolonej, wojska oraz instytucji współpracujących z administracją rządową.

Czy Bydgoszcz jest miastem kreatywnym? Debata oksfordzka

Redaktor | 9 gru 16:11 Stowarzyszenie im. Andrzeja Szwalbego „Dziedzictwo” i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zapraszają na debatę oksfordzką pt.: „Czy Bydgoszcz jest miastem kreatywnym?”. Dyskusja odbędzie się w środę (11 grudnia) w ramach VII konferencji naukowej z cyklu „Andrzej Szwalbe i jego dziedzictwo”.

Konfederacja w kontrnatarciu. Prawybory w Bydgoszczy

Redaktor | 8 gru 22:51 Bardzo ciekawa forma prawyborów stanowi początek przyszłorocznej walki o najważniejsze polityczne stanowisko w Polsce. To Konfederacja i jej prawybory stanowią już prekampanię wyborów prezydenckich, co z politycznego punktu widzenia świadczy o coraz większej dojrzałości Konfederacji. Może mieć to duży wpływ na przyszłoroczne wyniki wyborów. Przyglądajmy się uważnie...

Nowi obywatele Rzeczypospolitej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 4 gru 19:34 15 osób dorosłych i troje dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego odebrało w środę (4 grudnia) akty nadania obywatelstwa polskiego. Dokumenty oraz egzemplarz Konstytucji RP otrzymali z rąk wojewody Mikołaja Bogdanowicza oraz zastępcy dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Roberta Góreckiego.

Kolejny raz pomogą Polakom na Białorusi

Redaktor | 4 gru 16:14 Jak co roku w Bydgoszczy organizowana jest zbiórka świąteczna, która wesprze rodaków mieszkających na Białorusi. Potrzebne są artykuły żywnościowe, ale także polskie podręczniki, gry czy płyty.

Trotyl z Nitrcho-Chemu trafił do polskiej floty

Redaktor | 2 gru 13:16 Blisko 100 zdalnie odpalanych ładunków wybuchowych przeznaczonych do niszczenia min morskich trafiło na wyposażenie polskiej Marynarki Wojennej. Ładunki wypełnione produkowanym w Bydgoszczy trotylem będą wykorzystywane w operacjach rozminowania dna Morza Bałtyckiego.

Emeryci od grudnia mogą dorobić więcej

Redaktor | 30 lis 21:15 Wkrótce emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego, będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia. Od 1 grudnia 2019 roku limity znów zmieniają się, ale tym razem będą wyższe niż od września.