Postępują roboty na ulicy Gdańskiej - będą zmiany w organizacji ruchu

Redaktor | 15 maj 21:01 Wykonawca przystąpił do układania nawierzchni na nowym rondzie u zbiegu ulic Gdańskiej i Rekreacyjnej w Myślęcinku. Ułożono już krawężniki i przygotowano podbudowę na wlotach od strony ulicy Gdańskiej oraz wokół wyspy centralnej. Rozpoczęto już układanie nawierzchni.

„Bydgoszcz jest Polska – 1920” - plener malarski w sieci [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 15 maj 20:03 Architektura Wnętrz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy organizuje plener malarski online. Wydarzenie związane jest z obchodami Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Bydgoszcz – „Bydgoszcz jest Polska – 1920”. Zapisy będą trwały od 15 maja do 30 czerwca 2020 r. Plener malarski kierowany jest do osób pełnoletnich: amatorów i profesjonalistów...

Europejska premiera na cześć św. Jana Pawła II w Bydgoszczy!

Redaktor | 14 maj 14:03 Specjalnie dla Tygodnika Bydgoskiego – rozmowa naszego argentyńskiego korespondenta z kompozytorem  Mauricio Charbonnierem. Autorem dzieła które premierowo usłyszymy w Bydgoszczy i na całym świecie (online) podczas koncertu papieskiego 16 maja.  

Znany jest termin pogrzebu mec. Stefana Hambury

Krzysztof Drozdowski | 13 maj 08:18 2 maja ok. godz. 15.00 zmarł w szpitalu w Aninie mec. Stefan Hambura. Znany był z zaangażowania w polskie sprawy na arenie międzynarodowej. Walczył o odszkodowania od państwa niemieckiego za niewolnicza pracę Polaków w III Rzeszy.