Wydarzenia 12 gru 10:42 | Redaktor
Anioły i elfy odwiedziły Szpital Dziecięcy

fot. Anna Kopeć

Już po raz dziewiętnasty wychowankowie Bursy Nr 1 w Bydgoszczy odwiedzili małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego - uczniów ZS nr 33 Specjalnych im. I. Sendlerowej w Bydgoszczy. W ramach akcji „Anioły do mnie wysyłaj...” przeobrazili się nie tylko w anioły, ale także w elfy.

Niespodziankę przygotowali wychowankowie Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy i ich opiekunowie oraz bydgoski muzyk Marek Michałowski, wokalistka Emilia Garczewska, Magda Śliż i Weronika Pryła.

Do szpitala zawitali we wtorek (11 grudnia). Dla pacjentów przygotowano przedstawienie pt. „Elfowe czary”, występy wokalne oraz występ dziecięcej grupy cyrkowej - uczniów szkoły integracyjnej nr 14 w Bydgoszczy, a także grupy tanecznej ze szkoły tańca Bohema. Nie zabrakło także Mikołaja z upominkami.

fot. Anna Kopeć

Zespół Szkół Gastronomicznych poczęstował wszystkich uczestników akcji ciastkami ufundowanymi przez sponsora Dariusza Kroschela.

Akcja organizowana jest corocznie, w tym roku już dziewiętnasty raz. Nosi tytuł „Anioły do mnie wysyłaj...” – Jako wychowawca robię wszystko, by młodzi, z którymi pracuję, umieli dzielić się z innymi swoją dobrocią – mówiła  „Tygodnikowi ” w ubiegłym roku Joanna Rusin, wychowawca z Bursy Nr 1. O corocznej akcji więcej czytaj TUTAJ.

W paczkach z upominkami znalazły się m.in. dary od sponsorów. W tym roku wspomogła nas firmy Pentel, Unilever, Colian i Dariusz Kroschel. Dzięki ich hojności mogliśmy przygotować 180 paczek dla każdego dziecka przebywającego w szpitalu – mówi Joanna Rusin.

fot. Anna Kopeć

Przedsięwzięcie zrealizowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor