Wydarzenia 6 lis 2018 | Redaktor
Biegaj cały rok. Powraca cykl „Biegowe Pory Roku”

fot. Biegowe Pory Roku

CWZS Zawisza wspólnie z Akademią Mistrzów Sportu oraz portalem www.biegi.bydgoszcz.pl w przyszłym roku reaktywują imprezę biegową „4 Pory Roku”. To cykl czterech biegów na początek każdej z pór roku. Zapisy już się rozpoczęły.

Przyszłoroczna edycja cyklu nois nazwę „Biegowe Pory Roku – reaktywacja”. Na chętnych czekają cztery biegi rozgrywane w kalendarzowy, pierwszy dzień każdej pory roku. Jeżeli pierwszy dzień danej pory roku przypadnie w środku tygodnia, biegi będą rozgrywane w najbliższą niedzielę poprzedzającą pierwszy dzień: wiosny, lata, jesieni czy zimy.

Pierwszy bieg, „Wiosenne Przebudzenie” odbędzie się 17 marca 2019 roku. Kolejny to „Sen Nocy Letniej” 16 czerwca, „ZaDyszka Bydgoska” 22 września i ostatni „Zimowa Zadymka” 15 grudnia.

Zapisy ruszyły w poniedziałek (5 listopada) na stronie www.biegoweporyroku.pl.

Biegi odbędą się na dystansach 5 km i 10 km. Miejsce wszystkich imprez będzie Leśny Park Kultury i Wypoczynku. Nie będą to typowe biegi uliczne – przygotowane trasy będą czasem bardziej przełajowe.

Biegi rozpoczynać się będą o godz. 11.00. Wyjątkiem jest „Sen Nocy Letniej”, którego start jest o godz. 22.00.

Przy okazji każdej edycji przygotowane będą atrakcje biegowe dla dzieciaków. Co ważne, impreza będzie również okazją do pomocy młodym sportowcom Zawiszy, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami. Więcej szczegółów pojawi się wkrótce.

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale po ukończeniu minimum trzech biegów z cyklu na specjalnej gali w grudniu 2019 roku.

Organizatorami wydarzenia są: CWZS Zawisza Bydgoszcz, Fundacja Zawisza, Biegi Bydgoszcz i Stowarzyszenie Akademia Mistrzów Sportu.

źródło: Biegowe Pory Roku

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor