Aktualności 7 gru 13:12 | Redaktor
Bydgoski Jarmark Świąteczny uroczyście otwarty  [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W mikołajki (6 grudnia) oficjalnie zainaugurowany został Bydgoski Jarmark Świąteczny na ul. Mostowej. O 16.00 sygnał do rozpoczęcia dało włączenie światełek na choince.

Zainaugurować jarmark pomogły prezydentowi Rafałowi Bruskiemu dzieci z bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Podczas otwarcia atrakcje czekały przede wszystkim na najmłodszych. Był mikołaj, elfy na szczudłach, emocji dostarczył także pokaz rzeźbienia w lodzie.

Jarmark na moście Staromiejskim będzie trwał do 22 grudnia, w godz. 13.00–20.00 w dni powszednie i 11.00–21.00 w weekendy. Poza ofertą wystawców, na gości jarmarku czekać też będą koncerty na scenie przy ul. Grodzkiej. Od poniedziałku do piątku artyści śpiewać będą od 16.00, w weekendy – od 14.00.

fot. Anna Kopeć

W tym roku rozbudowane zostało wesołe miasteczko - pojawił Kryształowy Pałac z gabinetem luster, ekspres polarny, mały rollercoster, kula śnieżna oraz gry zręcznościowe. Wstęp na atrakcje jest biletowany.

Gwoździem programu na placu Teatralnym miała być mierząca ponad 30 metrów karuzela młyńskie koło, z powodu uszkodzenia jednego z elementów pojawi się jednak dopiero po Nowym Roku. Wesołe miasteczko pozostanie w tym miejscu także po zakończeniu jarmarku, do ok. 2 lutego.

Dzieci będą miały też okazję, by zobaczyć świąteczne przedstawienia i pokaz tworzenia rzeźby lodowej. 14 i 15 grudnia odbędą się spektakle pt. „Mikołajki ze śnieżnej bajki”, „Grincz, a co z Mikołajem?” oraz koncert sióstr Wajs, które zaśpiewają autorskie piosenki skomponowane dla najmłodszych.

fot. Anna Kopeć

PROGRAM:

Koncerty świąteczne:
13.12, godz. 19.00 - Chór Akademicki UKW pod dyrekcją prof. Bernarda Mendlika
14.12, godz. 17.00 - Magda Steczkowska ze specjalnym świątecznym koncertem
20.12, godz. 18.15 - Zespół Future Folk

Spektakle dla dzieci:
14 grudnia, godz. 14.30 - bajki dla dzieci: Mikołajki ze śnieżnej bajki”
15 grudnia, godz. 14.00 - FUNimki
15 grudnia, godz. 15.30 – „Grincz, a co z Mikołajem?”
15 grudnia, godz. 17.15 – koncert Siostry Wajs & Stonoga  

Rzeźby lodowe:
14 grudnia, godz. 14.30 – 19.30  - Królowa Lodu stojąca przy tronie lodowym

W związku z jarmarkiem wprowadzone zostały tymczasowe zmiany w organizacji ruchu: ul. Mostowa i plac Teatralny (od ul. Grodzkiej do ul. Focha) zostały zamknięte. Jednocześnie odwrócony został kierunek w ruchu na ul. Grodzkiej przy spichrzach. Samochody mogą poruszać się wyłącznie w kierunku ul. Podwale. Więcej o zmianach czytaj tutaj.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor