Wydarzenia 29 wrz 2019 | Redaktor
Cambridge lepszy od Oxfordu, Toruń wygrał z Bydgoszczą [ZDJĘCIA]

28. Wielka Wioślarska na Brdzie przyniosła mnóstwo emocji. W rywalizacji brytyjskich uniwersytetów Cambridge powtórzył ubiegłoroczny sukces i w tradycyjnej rywalizacji z Oxfordem przegrywa już tylko 6:7.

• 10 osad stanęło na starcie wyścigu ósemek juniorów o Puchar Prezesa Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. (wyścig otwarty) na dystansie dwóch kilometrów. Wygrała ekipa LOTTO Bydgostii 2 przed Kłajpedą.
  • W wyścigu ósemek seniorów o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy (wyścig otwarty) na dystansie  dwóch kilometrów wystartowało siedem osad. Najlepsza była ekipa z Litwy.
  • Na dystansie 8,5 kilometra rozegrano wyścig główny ósemek juniorów o Memoriał Zbigniewa Urbanyi i nagrodę Totalizatora Sportowego ze startem w Łęgnowie. Osady rywalizowały ze startu wspólnego, a na mecie przy Rybim Rynku drużyna LOTTO-Bydgostia (Mistrz Polski) przypłynęła blisko 14 sek. przed PTW Płock (wicemistrz Polski). Zwycięzcy osiągnęli czas 31:20,97.
  • W wyścigi na 200 metrów dwóch najlepszych męskich ósemek z wyścigu juniorów na dwa kilometry osada z Kłajpedy okazała się dwukrotnie lepsza od ekipy Lotto Bydgostia 2 i zgarnęła Puchar Prezesa Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.
  • Z kolei w sprincie na 200 metrów dwóch najlepszych męskich ósemek z wyścigu seniorów o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy Litwa pokonała dwukrotnie osadę Wiking Berlin.
  • W rywalizacji ósemek o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy na dystansie dwóch kilometrów Uniwersytet Cambridge  pokonał o blisko 13 sek. osadę Uniwersytetu Oxford. Zwycięzcy pokonali dystans w czasie 7:35,90.
  • 11 osad rywalizowało w wyścigu ósemek kobiet o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego (wyścig otwarty) na dystansie dwóch kilometrów. Najlepszy czas uzyskała ekipa Polska U23, a druga była Litwa. Te dwie osady ścigały się zatem w sprincie na 200 metrów. Tym razem dwukrotnie lepsza okazała się drużyna Litwy.
  • W wyścigu głównym ósemek seniorów na dystansie 8,5 km o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego w rywalizacji osad LOTTO-Bydgostii i AZS UMK Toruń o blisko 10 sek. lepsi okazali się akademicy z grodu Kopernika. Dystans z Łęgnowa do mety przy Rybim Rynku pokonali w 29:53,34.