Wydarzenia 23 sie 2017 | Redaktor
Chemik i Polonia zagrają dla ofiar nawałnicy

Mecz derbowy Chemik - Polonia odbędzie się w sobotę o godz. 12

W sobotę (26.08) w samo południe na stadionie przy ul. Glinki Chemik zagra z Polonią. W trakcie derbów Bydgoszczy będą zbierane pieniądze i dary, które trafią do ofiar nawałnicy, która przeszła w regionie.

Chemik Bydgoszcz rozpoczął rundę jesienną IV ligi od trzech zwycięstw z rzędu. Podopieczni Piotra Gruszki są liderem tabeli, choć nie grają jeszcze w najsilniejszym składzie (kilku graczy jest kontuzjowanych). Z kolei Polonia w IV lidze wygrała dwa mecze wygrała, z tego jeden walkowerem, i jeden przegrała (w Izbicy Kujawskiej 3:4). Po ostatnim, wygranym meczu z Cuiavią (3:0) bydgoski zespół w dobrych nastrojach przystąpi do spotkania derbowego.

Najważniejszym wydarzeniem derbów będzie jednak prowadzona wspólnie z Caritas zbiórka pieniędzy na rzecz osób poszkodowanych w nawałnicach, które w ostatnich tygodniach przeszły m.in. przez województwo kujawsko-pomorskie. Gromadzone będą także dary jak np. kanistry na paliwo, sucha żywność długoterminowa, baterie, koce, ręczniki, papier toaletowy, plastikowe miski, kubki jednorazowe, środki czyszczące i higieny osobistej, paliwo do pił i agregatów, a także olej do smarowania łańcuchów pił. - Zapotrzebowanie na różne produkty szybko się zmienia, dlatego środki pieniężne zostaną najskuteczniej wykorzystane przez Caritas – mówią organizatorzy meczu.

Spotkanie Chemik – Polonia rozpocznie się w sobotę o godz. 12. Wstęp na zawody jest wolny.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor