Aktualności 11 gru 12:48 | Redaktor
Do Szpitala Dziecięcego znów zawitały anioły [RELACJA, ZDJĘCIA]

We wtorek (10 grudnia) wolontariusze z Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej odwiedzili Wojewódzki Szpital Dziecięcy, by poprzez teatr i muzykę przekazać pacjentom mikołajkową radość. Była to już dwudziesta, jubileuszowa edycja akcji „Anioły do mnie wysyłaj…”.

Młodzi widzowie z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego, uczniowie Zespołu Szkół nr 33  w Bydgoszczy, obejrzeli przygotowane przez wolontariuszy przedstawienie teatralne „Mikołajkowe Radości” i słuchali występów wokalnych. Wraz z wolontariuszami niespodziankę przygotowywali bydgoski muzyk, Marek Michałowski oraz tegoroczny gość specjalny - Tomasz Kamiński - polski muzyk bluesowy i jazzowy.

materiały organizatorów

Oprócz atrakcji teatralnych i muzycznych nie zabrakło także wizyty świętego mikołaja, w którego rolę wcielił się Bydgoski Wolontariusz Roku 2019 w kategorii opiekin wolontariatu - Przemysław Wieczorek. Mikołaj przyniósł dla wszystkich upominki przygotowane dzięki zaangażowaniu sponsorów – firm Pentel, Unilever oraz Colian. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek, który zapewnili uczniowie Szkoły Gastronomicznej, a także Dariusz Kroschel i Cukiernia Sowa.

materiały organizatorów

Akcja „Anioły do mnie wysyłaj…”, organizowana przez wolontariuszy Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy co roku zapewnia podopiecznym szpitala dużo dobrych wrażeń. Jednak nie tylko dzieci czerpią radość z uczestnictwa w tych spotkaniach, ale i wolontariusze -widzą, że wraz ze swoimi działaniami niosą wielką radość potrzebującym – mówiła w wywiadzie dla „Tygodnika” Joanna Rusin, wychowawczyni w Bursie nr 1 im. Małgorzaty Szułczyńskiej, Bydgoski Wolontariusz Roku 2017 w kategorii „opiekun wolontariatu”.

materiały organizatorów

Przedsięwzięcie realizowane jest z funduszy Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor