Wydarzenia 21 mar 08:18 | Redaktor
Drogowcy monitorują zaangażowanie wykonawców na budowie S5 [ZDJĘCIA]

Na odcinku 3. Aleksandrowo-Tryszczyn zaangażowanie wykonawcy jak latem/fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad codziennie monitoruje zaangażowanie wykonawców na budowie trasy S5. Na „włoskich” odcinkach zaangażowanie jak w przerwie zimowej.

Przypomnijmy, że 15 marca zakończyła tzw. przerwa zimowa. GDDKiA oddział w Bydgoszczy uznało zaangażowanie firmy IMPRESA PIZZAROTTI & C.S.p.A. na trzech odcinkach budowanej drogi ekspresowej S5 (Nowe Marzy-Dworzysko; Dworzysko-Aleksandrowo; Białe Błota-Szubin) za niewystarczające. Wysłano zatem do wykonawcy wezwanie do poprawy z terminem do 15 kwietnia 2019 roku.

Czytaj też: Kryzys na budowie S5. Drogowcy grożą wykonawcy zerwaniem umowy

Tomasz Okoński, główny spec. ds. komunikacji społecznej GDDKiA informuje, że codziennie monitorowana jest sytuacja na budowie. – Sprawdzamy jak się pracuje, a nie czy się pracuje – mówi.  

I tak we wtorek (19 marca): na odcinku 1. Nowe Marzy-Dworzysko we wtorek odnotowano 140 pracowników i około 60 maszyn, na 2. Dworzysko-Aleksandrowo policzono 60 pracowników i 37 maszyn, z kolei na 5. Białe Błota-Szubin 70 pracowników i 30 maszyn.

Dla porównania na pozostałych sytuacja wygląda następująco:  na odcinku 3. Aleksandrowo-Tryszczyn pracowało 215 osób i 67 maszyn, na 6. Szubin-Jaroszewo było 230 pracowników i 50 maszyn, a na 7. Jaroszewo-granica województwa odpowiedni 250 i 170.

- Będziemy w stanie podawać te suche liczby na bieżąco – podkreśla Okoński. I dodaje, że „celem drogowców jest zmobililizowanie wykonawców do realizacji robót zgodnie kontraktem, a nie jego zrywnie”.

Jeśli jednak zaangażowanie włoskiego wykonawcy nie zwiększy się, „konsekwencją braku realizacji wskazanych robót w wezwaniu do poprawy, jest uzyskanie prawa zamawiającego do odstąpienia od umowy w terminie 60 dni od daty wskazanej w wezwaniu”.

 

GDDKiA publikuje aktualne zdjęcia z budowy na odcinku 3. Aleksandrowo-Tryszczyn:

 

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor