Wydarzenia 22 mar 16:39 | Redaktor
Dziesiątka kandydatów Prawa i Sprawiedliwości

fot. bw

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało w piątek (22 marca) pełną listę kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Otwierają ją europoseł Kosma Złotowski na pierwszym miejscu i poseł Tomasz Latos na drugim.

Niespodzianką na liście jest nazwisko Zbigniewa Girzyńskiego. Parlamentarzysta w latach 2005-15 po nieudanym starcie w wyborach do senatu wraca do wielkiej polityki. W czasie piątkowej (22 marca) prezentacji kandydatów Girzyński przekonywał, że PiS startuje po więcej niż jeden mandat w okręgu obejmującym województwo kujawsko-pomorskie. Politykowi przypadł na liście numer pięć, dlatego żartował, że to dobra wróżba, bo prezentacja jest w piątek, Krzysztof Piątek strzelił bramkę dla reprezentacji Polski w starciu z Austrią, no i jest „nowa piątka”, czyli plan Prawa i Sprawiedliwości, przewidujący m.in. ulgi podatkow dla młodych, 500 plus na pierwsze dziecko,  „trzynastą emeryturę” i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych.

- Stanowimy silną drużynę w tym okręgu, mamy mocnych kandydatów w całej Polsce - zachwalał poseł Tomasz Latos.

Latos podkreślił wagę nadchodzących wyborów, które jego zdaniem zdecydują o przyszłości Polski i całej Unii Europejskiej. Nawiązał do tej wypowiedzi również Kosma Złotowski. Przypomniał, że toczy się spór o wizję Europy. Ścierają się bowiem dwa nurty. Pierwszy forsuje powstanie jednego federalnego państwa z rządem w postaci Komisji Europejskiej, a drugi chce utrzymania unii państw narodowych. – I za tą wizją my jesteśmy – podkreślił Złotowski.

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor