Wydarzenia 21 lut 09:52 | Redaktor
Nowa Pracownia Gammakamery SPECT-CT w Szpitalu Wojskowym i zapowiedź rozbudowy placówki

fot. KPUW

Wczoraj, 20 lutego Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył w otwarciu Pracowni Gammakamery SPECT-CT w Zakładzie Medycyny Nuklearnej oraz zmodernizowanej Kliniki Ortopedii i Chirurgii Narządu Ruchu w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy.

Całość inwestycji wyniosła 3 mln 11 tys. zł, z czego blisko 2 mln pochodziło z dofinansowania ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

- Jednym z obszarów Narodowej Strategii Onkologicznej są inwestycje w system opieki onkologicznej, poprawa organizacji systemu opieki onkologicznej przez zapewnienie pacjentom dostępu do najwyższej jakości procesów diagnostyczno-terapeutycznych oraz kompleksowej opieki na całej „ścieżce pacjenta” – mówił na spotkaniu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

fot. KPUW

Gammakamera inaczej zwana kamerą scyntygraficzną jest nowoczesnym urządzeniem wykorzystywanym w diagnostyce, które pomaga bardzo dokładnie zobaczyć stan narządów wewnętrznych pacjenta. Urządzenie to jest wykorzystywane w onkologii, ale również w kardiologii i ortopedii.

Są też kolejne poważne plany inwestycyjne względem szpitala na kolejne lata.

- Podjęto decyzję o budowie nowego obiektu - dzięki inwestycji wartej 60 mln zł, wspartej przez Ministerstwo Obrony Narodowej, pacjenci bez wątpienia będą mieć bardziej komfortowe i przyjazne warunki do leczenia. Budynek Polikliniki o powierzchni zabudowy 3083 m² będzie posiadał cztery kondygnacje nadziemne (w tym jedna kondygnacja techniczna) i jedną kondygnację podziemną – poinformował Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól.

Na podst. inf. prasowej KPUW

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor