Wydarzenia 6 sty 2018 | Redaktor
Prowadziła ich gwiazda. Trzej Królowie na ulicach Bydgoszczy  [ZDJĘCIA, WIDEO]

Orszak Trzech Króli w Bydgoszczy/fot. maczu

Kilka tysięcy bydgoszczan – większość w papierowych koronach na głowach - przeszło w orszaku za Trzema Królami ulicami Bydgoszczy, śpiewając kolędy.

Orszak wyruszył około godz. 12.30 z pl. Kościeleckich, po Mszy św. w kościele o. Jezuitów.
- Idziemy za Trzema Królami, oddając pokłon Panu. Niech gwiazda nas prowadzi – ogłoszono. Zabrzmiały fanfary i ruszyli.
Orszak otwierała gwiazda i anioły na szczudłach (młodzież z Fordonu). Dalej szli Trzej Królowie – każdym ze swoim dworem. Najpierw reprezentujący Afrykę król Baltazar – w tej roli wystąpił po raz kolejny czarnoskóry Izaak Antwi-Boasiako z Ghany, misjonarz Zgromadzenia Ducha Świętego, jadący na wielbłądzie i jego dwór w kolorze niebieskim.


Jako drugi jechał konno król reprezentujący Europę, w którego wcielił się emerytowany aktor Mieczysław Franaszek, a zanim dworzanie ubrani na czerwono.
Cały orszak zamykał król azjatycki – w tej roli wystąpił menedżer Mariusz Maciejewski – i jego dwór w zielonych barwach.
Orszak ruszył przy dźwiękach kolędy „Mędrcy świata”, po której popłynęły kolejne, śpiewane przez wszystkich uczestników. Za królami podążyło kilka tysięcy bydgoszczan.
Bydgoski Orszak Trzech Króli szedł przez miasto po raz piąty. Pierwszy raz nową trasą – nie na Stary Rynek, ale do hali Łuczniczka.

Oglądaj też: zdjęcia z finału Orszaku Trzech Króli - pokłonu Świętej Rodzinie w hali Łuczniczka

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor