Wydarzenia 12 maj 2017 | Redaktor
Przyjaciółka św. Jana Pawła II przyjedzie do Bydgoszczy

Halina Kwiatkowska/Materiały "Wiatraka"

96-letnia pani Halina Kwiatkowska wystąpi 18 maja w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II w Fordonie z monodramem „Wielki Kolega”. W biurze „Wiatraka” można odbierać bezpłatne bilety na to wydarzenie.

Bydgoska inauguracja trzyletnich przygotowań do 100. urodzin św. Jana Pawła II odbędzie się 18 maja – w dniu, w którym polski papież skończyłby 97 lat.
W czwartek (18 maja) o godz. 17 w kaplicy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników (ul. Bołtucia 5)  odprawiona zostanie uroczysta msza św. dziękczynna za życie św. Jana Pawła II, a godzinę później – w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7) rozpocznie się spotkanie z 96-letnią Haliną Kwiatkowską – wieloletnią przyjaciółką polskiego papieża z czasów szkolnych i studenckich.
Razem występowali w szkolnych spektaklach w Wadowicach, a także w Teatrze Rapsodycznym. Pani Halina zagrała ważne role w ponad 60 spektaklach oraz
kilku filmach. Odznaczona została złotym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2007), Odznaką Prezydenta Miasta Krakowa „Honoris Gratia” (2011). Jest laureatką Nagrody Honorowej Fundacji Kultury Polskiej za rok 2008 oraz Nagrody „Krakowska Książka Miesiąca” (marzec 2002).
Aktorka wystąpi z monodramem „Wielki Kolega”. To przejmująca opowieść o ponad 70-letniej znajomości z Karolem Wojtyłą. Tematem autorskiego spektaklu są wspomnienia i anegdoty o wielkim Polaku – od czasów Wadowic aż do Watykanu – przeplatane
fragmentami poezji.
Wstęp na spotkanie jest wolny, ale wcześniej trzeba odebrać bezpłatne zaproszenie w biurze „Wiatraka”. Podczas spotkania będzie możliwość przekazania darowizny na pokrycie kosztów spektaklu.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor