Wydarzenia 1 maj 2019 | Redaktor
Raj podatkowy według Sypniewskiego

fot. Anna Kopeć

Marcin Sypniewski, lider bydgoskiej partii KORWiN i kandydat do europarlamentu Konfederacji (Korwin Braun Liroy Narodowcy) podczas konferencji prasowej związanej z ostatnim dniem składania PIT-ów stwierdził, że podatek dochodowy jest niesprawiedliwy, a jego likwidacja pozwoliłaby na utworzenie w Polsce raju podatkowego.

fot. Anna Kopeć

- Co roku jako partia KORWiN znęcaliśmy się nad formularzami PIT – wystrzelaliśmy je w kosmos, paliliśmy. W tym roku po raz pierwszy znaczna część podatników nie musi samodzielnie wypełniać zeznania podatkowego. Jest to jednak tylko pozorny sukces, gdyż zaoszczędziliśmy jedynie trochę czasu. Podatek dochodowy należy zlikwidować i dopiero wówczas będziemy mogli powiedzieć o sukcesie – powiedział Sypniewski.

Sypniewski podkreślił, iż podatek dochodowy zniechęca do pracy. Im kto lepiej pracuje, im więcej zarabia tym więcej podatku musi zapłacić. Podatek dochodowy obciąża także, podobnie jak składka ZUS wynagrodzenie pracownika. Gdyby znieść podatek dochodowy wszyscy byśmy więcej zarabiali. Przeciętnie około 1000 złotych, to jest w istocie program 1000+, a więc np. spełnienie postulatów nauczycieli.

Sypniewski podkreślił, że sprzeciwia się zacieśnieniu integracji europejskiej, także w sprawach podatkowych.

- Harmonizacja podatkowa dotyczy na dziś głównie podatku VAT. Konfederacja będzie się sprzeciwiać dalszej harmonizacji przepisów podatkowych. Mam nadzieję, że dzięki temu w Polsce będzie można radykalnie obniżyć podatki i będziemy konkurować z krajami Europy Zachodniej – powiedział Sypniewski.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor