Wydarzenia 24 lip 17:25 | Redaktor
Jest szansa na dofinansowanie placówek przedszkolnych

fot. ilustracyjna Pixabay

Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje konkurs dla jednostek przedszkolnych. Wnioski o dofinansowanie można składać już od 19 sierpnia.

Konkurs przeznaczony jest dla jednostek prowadzących przedszkola i oddziały przedszkolne dla dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi, u których występują dwie lub więcej niepełnosprawności. O dofinansowanie mogą ubiegać się także jednostki, które do tej pory nie prowadziły wychowania przedszkolnego dla dzieci z niepełnosprawnościami, ale w wyniku realizacji projektu rozpoczną działalność oświatową w tym zakresie.

Projekty mają dotyczyć rozbudowy, nadbudowy, przebudowy, adaptacji, modernizacji, remontu obiektów na potrzeby prowadzenia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych dla dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi dotyczącymi w szczególności wzroku lub słuchu, wraz z niezbędnym wyposażeniem odnoszącym się do zakresu infrastrukturalnego projektu, w tym również wyposażeniem placów zabaw. Uzupełniająco (jako element projektu) możliwy będzie również zakup sprzętu informatycznego, multimedialnego i oprogramowania wykorzystywanego w zajęciach dydaktycznych.

Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi ponad sześć milionów złotych. Nabór wniosków trwa od 19 sierpnia do 13 września.

Więcej informacji na stronie mój region.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor