Wydarzenia 9 gru 12:06 | Redaktor
Weekend Cudów. Szlachetne paczki w Bydgoszczy otrzymało 140 rodzin [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Pracowite dwa dni (7–8 grudnia) za wolontariuszami Szlachetnej Paczki. Dary zostały przetransportowane do 900 rodzin w całym regionie, w Bydgoszczy – do niemal 140.

Wojewódzki magazyn Szlachetnej Paczki mieścił się w jednej z sal w Bazylice św. Wincentego à  Paulo – od soboty od godz. 8.00 do niedzieli, do „ostatniej rozwiezionej paczki” można tu było spotkać darczyńców i wolontariuszy, wyruszających w drogę do potrzebujących.

Ideą Paczki jest „mądre pomaganie” – wolontariusze, kwalifikując rodziny do pomocy, przeprowadzają wywiad i sprawdzają ich potrzeby. W wyniku tej weryfikacji powstaje lista rzeczy najbardziej przydatnych danej osobie-osobom, np. ubrań, nowych czy brakujących sprzętów domowych itd.

fot. Anna Kopeć

16 listopada na stronie internetowej Szlachetnej Paczki otwarto bazę, w której można było zapoznać się z opisami rodzin zgłoszonych do tej edycji. - Dzięki niej każdy mógł poznać historię, przeczytać o najpilniejszych potrzebach oraz marzeniach danej rodziny. Z tą wiedzą mógł wybrać tę rodzinę, której pomoże, przygotowując paczkę – tłumaczyła Monika Siewiert, odpowiadająca za promocję akcji w naszym województwie. 

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Wiosna z siedzibą w Krakowie.

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor