Aktualności 17 lis 08:20 | Zofia Płachta
Wolontariusze Szlachetnej Paczki gotowi do działania

fot. Anna Kopeć

W sobotę (16.11) ulicami Bydgoszczy przeszedł marsz Szlachetnej Paczki. Wolontariusze dali w ten sposób znać, że mieszkańcy mogą już deklarować swoją pomoc rodzinom znajdującym się w potrzebie.

Chociaż oficjalne otwarcie tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki odbyło się w biurze Stowarzyszenia WIOSNA w Krakowie, to lokalni Wolontariusze mogli włączyć się w inaugurację, idąc w kujawsko-pomorskim Marszu Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W kolorowym pochodzie ruszyli o godzinie 12 z ulicy Stary Port, by ogłosić mieszkańcom, że już mogą włączyć się w pomoc potrzebującym.

fot. Anna Kopeć

fot. ZP

Zaangażowanie się w pomoc w ramach tej akcji jest bardzo proste. 16 listopada na stronie internetowej Szlachetnej Paczki otwarto bazę, w której można zapoznać się z opisami rodzin zgłoszonych do tegorocznej edycji. - Dzięki niej każdy będzie mógł poznać historię, przeczytać o najpilniejszych potrzebach oraz marzeniach danej rodziny – mówi Monika Siewiert – i z tą wiedzą będzie mógł wybrać tę rodzinę, której pomoże, przygotowując paczkę.

fot. ZP

Finał akcji, a tym samym przekazanie przygotowanych przez darczyńców paczek odbędzie się w tzw. Weekend Cudów, 7 i 8 grudnia.

fot. Anna Kopeć