Wydarzenia 2 cze 16:24 | mk
Żłobek „Słoneczko” zamknięty z powodu koronawirusa

fot. ilustracyjna, Pexels

Decyzją Sanepidu zamknięta została placówka należąca do Zespołu Żłobków Miejskich w Bydgoszczy. Jedna z opiekunek miała otrzymać dodatni wynik testu na SARS-CoV-2.

O wyniku badań opiekunki ze żłobka „Słoneczko” (plac Poznański 9) kierowniczka placówki została poinformowana 1 czerwca wieczorem. - Informacja ta została natychmiast przekazana Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i zgodnie z poleceniem powyższego organu placówka została zamknięta - odpowiada nam Agnieszka Szulc, dyrektor ZZM.

Dodaje także, że według zalecenia Sanepidu o sytuacji tego samego dnia zostali poinformowani rodzice. - Zostały sporządzone listy z danymi wszystkich pracowników placówki, dzieci oraz rodziców w celu podjęcia dalszych czynności przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Kolejne działania będą prowadzone przez wymieniony organ - informuje dyrektor.

Nie udało nam się skontaktować z rzeczniczką WSSE w Bydgoszczy, Olgą Radkiewicz. Czekamy na odpowiedź drogą elektroniczną. - W stosunku do pracowników żłobka i ich rodzin, a także dzieci wraz z ich rodzinami zastosowano kwarantannę - powiedziała „Expressowi Bydgoskiemu”. Służby sanitarne pobiorą od tych osób wymazy do badań. 

AKTUALIZACJA, 3 czerwca, 18.33. Wyniki dwóch kolejnych badań kobiety są ujemne - nie jest zakażona. Więcej czytaj tutaj.

mk Autor