Żużel 11 maj 2019 | Redaktor
Poloniści z brązem mistrzostw par klubowych [POLONIA1920.PL]

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz zdobyła brązowy medal w Mistrzostw Polski Par Klubowych. Zawody wygrała para Fogo Unii Leszno, a trzecie miejsce zdobyli gorzowianie, w składzie z wychowankiem Polonii Szymonem Woźniakiem.

W pierwszej serii o miejscach na mecie decydowało wyjście ze startu. Już w pierwszym wyścigu byliśmy świadkami małej sensacji, albowiem para ZOOleszcz Polonii przyjechała przed Szymonem Woźniakiem. Ostrowska para dobrze znana bydgoskim kibicom (Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński) jako jedyna wygrała swój bieg podwójnie w tej serii.

Następna seria była ciekawsza. Byliśmy świadkami pierwszej mijanki na dystansie. Dokonał tego Grajczonek, wyprzedzając Pawła Przedpełskiego. W 7 biegu doszło do niebezpiecznego wypadku. Na torze znaleźli się Maksym Drabik i  Jakub Jamróg. Z powtórki wykluczony został Drabik, a Jamróg z powodu problemów sprzętowych nie wyjechał już na tor, dzięki temu para Get Well Toruń mogła cieszyć się ze zwycięstwa 5:0. Obaj wrocławianie nie wzięli już udziału w żadnym biegu.

Szczęście dopisało również gospodarzom. W 9 biegu, defekt po starcie zanotował Piotr Pawlicki. Bydgoszczanie dowieźli cenny remis w pojedynku z Fogo Unią Leszno.

Do arcyciekawego pojedynku o 2 punkty doszło w biegu 12 między Brzozowskim a Tomaszem Gapiński. Obaj żużlowcy kilkakrotnie mijali się na trasie, przez większą cześć biegu prowadził Brzozowski, jednak na ostatnim łuku popularny „Gapa” wysforował się na drugą pozycję.

Po 14 biegu w generalnej klasyfikacji prowadziła truly.work Stal Gorzów (22 pkt), drugie miejsce przypadało Fogo Unii Leszno (15pkt), a trzecie ex aequo ZOOleszcz Polonia, forBet Włókniarz i Arged Malesa TŻ Ostovia (12 pkt). Poloniści mieli realną szansę na medal. W 16 biegu ta szansa od gospodarzy trochę się oddaliła. Zaskakując publiczność zebraną na stadionie, Przemysław Liszka- rezerwowy Betard Sparty Wrocław wygrał start i zwyciężył przed parą „Gryfów”. O losach zwycięstwa, rozstrzygnęła gonitwa 19, w której Piotr Pawlicki i Jarosław Hampel wygrali podwójnie z parą gorzowskiej Stali, leszczynianie mieli punkt mniej od gorzowian, lecz czekał ich jeszcze jeden bieg, w przeciwieństwie  do Stalowców. W następnym wyścigu w „małych derbach” , Grajczonek minął na trasie Maksymiliana Bogdanowicza, a Kamil Brzozowski wygrał bieg, przedłużając szanse na brązowy medal. Losy brązu rozegrały się w następnej odsłonie. Para forBet Włókniarza Częstochowa (Paweł Przedpełski i Damian Dróżdż) wyszła najlepiej ze startu i prowadziła podwójnie. Ex-poloniści Walasek i Gapiński, kolejno wyprzedzali na trasie swoich przeciwników, ostatecznie wygrywając 4:2, po czym Poloniści mogli cieszyć się z trzeciego miejsca w turnieju. Ostatni bieg to przypieczętowanie zwycięstwa w wykonaniu Fogo Unii Leszno.