Aktualności 6 gru 12:31 | Redaktor
Bydgoscy wolontariusze uhonorowani [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Tradycyjnie w ten dzień wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla osób wyłonionych przez kapitułę konkursu Bydgoski Wolontariusz Roku.

Nagrody główne otrzymali: Ewa Kuźniak - laureatka w kategorii Wolontariat Dziecięcy, Paweł Rzysko - laureat w kategorii Wolontariusz Młodzieżowy, Teresa Czyż - laureatka w kategorii Wolontariat Dorosły, Przemysław Wieczorek - laureat w kategorii Opiekun Wolontariatu.

Kapituła przyznała też wyróżnienia. Otrzymali je: Lena Kwieciszewska - w kategorii Wolontariat Dziecięcy; Piotr Lewandowski -  w kategorii Wolontariat Młodzieżowy;
Adam Jaworski – w kategorii Wolontariat Młodzieżowy; Małgorzata Kunicka – w kategorii Wolontariat Młodzieżowy.

Gala odbyła się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Nagrody i wyróżnienia wręczyli zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz i wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler.

Konkurs „Bydgoski Wolontariusz Roku” organizowany jest od 2003 roku i ma na celu popularyzację pozytywnych postaw i działań osób, które bezinteresownie poświęcają czas dla innych.

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor