Blefowali genialnie. Pod znakiem Rosji [KSIĄŻKI]

Redaktor | 26 gru 20:03 O sprytnych działaniach wywiadowczych ZSRR i o Rosji pod rządami Putina przeczytamy w książkach polecanych przez dr. Krzysztofa Osińskiego. Poznamy też zapomnianego polskiego wizjonera.

Bajkowy poranek z audiodeskrypcją w kinie Jeremi

Redaktor | 11 gru 16:38 Kino Jeremi (ul. Augusta Fieldorfa „Nila” 13) w Fordonie w sobotę (14 grudnia) zaprasza na poranny seans filmowy wszystkie dzieci wraz z opiekunami, a zwłaszcza osoby niewidome i niedowidzące. Podczas seansu będzie można skorzystać z urządzeń audio-guide, ułatwiających odbiór filmu osobom z niepełnosprawnością.

Trwa Świąteczny Festiwal Art Mintaka

Redaktor | 7 gru 21:30 W piątek (6 grudnia) rozpoczął się w Bydgoszczy festiwal łączący różne dziedziny sztuk: Art Mintaka. Gwiazdą pierwszego dnia był  wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski.

Muzeum Okręgowe zaprasza uczniów na niezwykłą lekcję

Redaktor | 6 gru 10:02 Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na specjalne świąteczne zajęcia poświęcone przedstawieniom Bożego Narodzenia w sztuce. Lekcja „Bóg się rodzi! Motyw Bożego Narodzenia w malarstwie", skierowana jest do uczniów szkół średnich.

Obnażenie luksusowego niewolnictwa. „Lobbysta” Mariusza Zielkego

Redaktor | 4 gru 10:59 Czasem rzeczywiście czuję bezradność, gdy nie mam pomysłu na to, jak pomóc skrzywdzonemu człowiekowi. Wtedy zastanawiam się, czy opisanie jego cierpień jest żerowaniem na tragedii, czy jednak próbą przeciwstawieniu się złu. Chciałbym, żeby to było to ostatnie - mówi Mariusz Zielke.