Kultura 9 sie 2019 | Jacek Kargól
Blues w amfiteatrze przy spichrzach. Grało Haze Acoustic Trio

Haze Acoustic Trio. / fot. Jacek Kargól

H.A.T. - Haze Acoustic Trio - frontmani kultowych zespołów z Pabianic - w czwartek 1 sierpnia przyjechali do swoich fanów w Bydgoszczy. Parę godzin spędzonych w podróży nie odebrało energii muzykom. Widzowie podziwiali charyzmatycznego wokalistę i gitarzystę, pełnego pasji harmonijkarza i uzupełniającego przestrzeń dźwięków bębniarza. Występ odbył się w ramach cyklu „Koncerty Nieoczywiste”.

Źródłem inspiracji jest dla zespołu oczywiście blues i jego różne odmiany. Muzycy mają w repertuarze wiele kompozycji własnych, ale też standardy bluesowe i najpiękniejsze rockowe ballady w aranżacji na gitarę akustyczną, harmonijkę ustną oraz djembe i cajon. Takie właśnie dźwiękowe i wokalne szerokie spektum twórczości Haze Acoustic Trio zaprezentował w amfiteatrze w centrum naszego miasta.

H.A.T. to laureaci najważniejszych festiwali w Polsce, m. in. Blues Express w Zakrzewie, Festiwalu Thanks Jimi, Blues nad Bobrem, Rawa Blues czy Rockowisko. Koncertowali na deskach Warszawskiej Stodoły, Hard Rock Cafe, Łódzkiej Wytwórni Toya Studios oraz w katowickim Spodku. Uczestniczyli w wielu trasach koncertowych, zagrali setki koncertów w Polsce i za granicą.

Członkami zespołu są:
Krzysztof Młudzik (zespół „Blue Haze”) - gitara akustyczna, wokal,
Jacek Urlik (zespół „Tipsy Drivers”) - harmonijka ustna, wokal,
Dawid Młudzik („Szkoła Perkusji”) - instrumenty perkusyjne, wokal.

fot. Jacek Kargól

Artyści zagrali na zaproszenie Fundacji Inicjatyw Kulturalnych „Mandragora”, organizatora projektu „Koncerty Nieoczywiste”. To cykl prezentacji muzycznych odbywających się w ogólnodostępnej  przestrzeni miejskiej, umożliwiającej bezpośredni i spontaniczny kontakt z odbiorcami. Nie jest to kolejny festiwal, lecz wyjście z muzyką w przestrzeń publiczną.

Muzycy pojawiają się ze swoją sztuką w wielu miejscach, często zaskakujących, takich jak: park, deptak, podwórko, brama, plac zabaw, etc. Tegoroczne koncerty odbywają się także m.in. na Barce Lemara, w parku Kazimierza Wielkiego, parku Jana Kochanowskiego, bulwarach nad Brdą i Kanałem Bydgoskim oraz na „Londynku”.