Kultura 28 lip 2019 | Jacek Kargól
Indivi-Duo gra i śpiewa w kolejnym wydaniu „Koncertów Nieoczywistych”

Indivi-Duo: Marek Modrzejewski i Przemek Łosoś. / fot. Jacek Kargól

Aleja prowadząca z Placu Wolności do Parku Kazimierza Wielkiego stała się w czwartek (25 lipca) salą koncertową dla interesującego projektu muzycznego z pogranicza bluesa, folku i ballady. Na zaproszenie Fundacji „Mandragora” przyjechał do Bydgoszczy zespół Indivi-Duo.

Zespół Indivi-Duo powstał w 2015 roku jako projekt muzyczny Marka Modrzejewskiego z zespołu Zdrowa Woda oraz Przemka Łososia występującego m.in. w Open Blues. Ich muzyka to akustyczne granie oparte na folku, bluesie, a teksty sytuują ją także w obszarze ballady autorskiej. Debiutanckie wydawnictwo „Ławeczka” z roku 2019 jest zbiorem opowieści o miłości, kobietach, wolności i marzeniach, a można płytę nabyć tylko na koncertach lub wysyłkowo za pośrednictwem profilu Indivi-Duo na Facebook'u.

Marek Modrzejewski (śpiew, gitara akustyczna, autor tekstów i kompozytor muzyki) oraz Przemek Łosoś (grający na akordeonie, harmonijce ustnej, instrumentach klawiszowych, a także śpiewający chórki) to dwie dobrze znane postaci w Toruniu, choć jako miasta pochodzenia deklarują też Ciechocinek i Pabianice. Artyści grają muzykę ze sporego przedziału czasowego. Począwszy od stylu lat sześćdziesiątych do współczesnych interpretacji, bo nie podążają za modą i nowinkami w swoim szczerym przekazie.

Marek Modrzejewski wychował się na muzyce zespołu Brekaut i te klimaty polskiego bluesa w twórczości gościa „Koncertów Nieoczywistych” było słychać. Duet potrafi wypełnić przestrzeń dźwiękami i uzupełnić przyciągającym wokalem co zgromadzoną publiczność zatrzymało na długi czas. Muzyka zespołu roznosiła się daleko wśród parkowych alejek intrygując przechodniów i relaksując widzów.

fot. Jacek Kargól

Fundacja Inicjatyw Kulturalnych „Mandragora” jest organizatorem projektu „Koncerty Nieoczywiste” czyli cyklu prezentacji muzycznych odbywających się w ogólnodostępnej
przestrzeni miejskiej, umożliwiającej bezpośredni i spontaniczny kontakt z odbiorcami. Nie jest to kolejny festiwal lecz wyjście z muzyką w przestrzeń publiczną. Artyści zaproszeni do udziału w tych niecodziennych koncertach pojawiają się ze swoją sztuką w wielu miejscach, często zaskakujących, takich jak: park, deptak, podwórko, brama, plac zabaw, etc. Tegoroczne koncerty odbywać się będą m.in. na Barce Lemara, w Parku Kazimierza Wielkiego, Parku Jana Kochanowskiego, bulwarach nad Brdą i Kanałem Bydgoskim oraz bydgoskim „Londynku”.

Jacek Kargól