Kultura 25 cze 2019 | Redaktor
Kolorowy przemarsz rozpoczął Bydgoskie Impresje Muzyczne [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Młodzi artyści przemaszerowali w poniedziałek (24 czerwca) barwnym korowodem, rozpoczynając największą imprezę organizowaną przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. Bydgoskie Impresje Muzyczne odbywają się już po raz 42.

BIM to festiwal gromadzący uzdolnioną artystycznie młodzież z całego świata. Ideą imprezy jest integracja młodych ludzi poprzez wspólne muzykowanie, zabawę i twórczy wypoczynek. 

fot. Anna Kopeć

Goście zaprezentują swoje umiejętności podczas koncertów festiwalowych, wezmą też udział w warsztatach chóralnych, instrumentalnych i zwiedzą nasze miasto.

fot. Anna Kopeć

O godz. 19.30 rozpoczynający Impresje pochód wyruszył z Pałacu Młodzieży i przeszedł ulicami Bydgoszczy (ul. Jagiellońska - ul. Mostowa - Wybrzeże im. Prezydenta G. Narutowicza), by dotrzeć do amfiteatru przy Operze Nova.

fot. Anna Kopeć

O godz. 20.00 odbyła się tu oficjalna inauguracja festiwalu.

fot. Anna Kopeć

Przez najbliższy tydzień przed publicznością zgromadzoną m.in. na placu Teatralnym występować będą chóry, zespoły wokalne, orkiestry, zespoły wokalno-instrumentalne oraz instrumentalne, grające muzykę klasyczną, rozrywkową, dawną, jazzową i rockową, a także zespoły folklorystyczne.

Finał BIM-u, czyli koncert galowy, odbędzie się w piątek (28 czerwca) w Operze Nova. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać 26 czerwca od godz. 8.00 w budynku Gimnazjum nr 27 (ul. Kruszwicka 2).

Cały program BIM-u tutaj.

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor