Kultura 9 sie 2019 | Redaktor
Nad Balatonem będzie popowo i rockowo

fot. Anna Kopeć

W najbliższą sobotę (10 sierpnia) w ramach letniego cyklu odbędzie się kolejny koncert plenerowy nad Balatonem. Usłyszymy utwory w wykonaniu Anny Hnatowicz z zespołem oraz rockowy BANAU.

Wokalistka Anna Hnatowicz tworzy utwory od klasycznego jazzu i rocka, przez akustyczne pełne emocji ballady. Na co dzień pisze oraz śpiewa z Marcinem Cholewą, gitarzystą. Uczestniczyła w programach „Mam talent” czy „X-Factor”, jest laureatką wielu prestiżowych konkursów. Koncertowała z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, śpiewała w zespole rockowym Arytmia, współpracuje z toruńską formacją Brajton. Podczas koncertu wraz z zespołem wykonywać będzie covery znanych utworów, jak i własne kompozycje.  

BANAU to trzyosobowy zespół z Bydgoszczy grający energetycznego rocka połączonego z rockowymi balladami. Mają na swoim koncie płyty: „ADHDEMO”, „Perpetuum Mobilne”, „To co ważne”. BANAU jest także rekordzistą w skali kraju pod względem liczby koncertów zagranych podczas jednego finału WOŚP. Wystąpili w programie „Must be the music. Tylko muzyka”, koncertowali w studiu Polskiego Radia oraz reprezentowali województwo na ogólnopolskim festiwalu Polskiego Radia. Obecny zespół tworzą Jakub Szczerbiński, Szymon Niewiemski, Piotr Ślaski. Nad Balatonem zagrają autorskie kawałki, takie jak: „ADHD”, „Jedno słowo”, „Moje serce”, „Na zimę”, „Przygoda”, „Wojna”, „Zagubiona” czy „Zatrzymaj czas”.

Początek koncertu o godzinie 17.00 przy ul. Polanka 13. Wstęp jest wolny.

W planie są jeszcze dwa koncerty: 24 sierpnia zagrają Bisz & B.O.K. i WMW, a 7 września –  Queens of violins i Trzej tenorzy.

Fotorelacja z pierwszego koncertu plenerowego przy ul. Polanka:

Piracki show nad Balatonem

źródło: Bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor